• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wireless AC750 Dual Band Router dlink dir 809

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
94 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Kagemaru Nowicjusz (120 p.)
Część mam pewien problem.

Przypadkowo nacisnąłem przycisk reset na routerze i mi usunęło wszystkie ustawienia z routera. Wcześniej router był podłączony do komputera teraz nie mogę go podłączyć do komputera ponieważ mam remont i mogę tylko użyć laptopa. Problemem jest to że nie ma w ogóle internetu jest trójkącik. Próbowałem na wszystkie sposoby staroci IP itp. Jak podłącze kabel bezpośrednio do laptopa to też nie ma internetu. W zakładce internet piszczę zamiast connecned to DHCP client connected.

Z góry dzięki

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Czy po podłączeniu do routera możesz dostać się do konfiguracji routera? Jeśli tak to znaczy, że sieć LAN działa otrzymałeś adres. Jeśli nie to sprawdź ustawienia karty sieciowej, w default większość domowych urządzeń ma dla LANu włączony serwer DHCP, jeśli nie jesteś pewien to na odwrocie często jest podany adres ip np. 192.168.1.1/24 można się pokusić na ustawienie adresu z tej podsieci np. 192.168.1.20/24.

Jeśli możesz dostać się do configu routera, to trzeba sprawdzić połączenie na WANie, zacznij od kabla czy jest wpięty do portu WAN, czy dioda mruga/świeci (w manualu do urządzenia można doczytać co dane stany diody oznaczają), jeśli jakaś komunikacja jest i dioda świeci/mruga to znaczy, że warstwa pierwsza działa. Zostaje sprawdzenie ustawień na WANie. Dwa najbardziej popularne spososby autoryzacji z "internetem" to PPPoE i DHCP. Przy DHCP powinno z automatu zadziałać, chyba, że ISP filtruje MACi, jeśli PPPoE to potrzebny login i hasło do profilu, aby się "zalogować do sieci".

Jeśli nie jesteś pewien to dopytać swojego ISP, przydatny może być też adres MAC, jak infrastruktura sieci to ethernet, zobaczą czy widać Twój MAC Adres na switchu i dadzą informację jak skonfigurować WAN, aby działał.
komentarz 3 kwietnia 2019 przez Kagemaru Nowicjusz (120 p.)
Problem rozwiązany dałem maca portu internetu do DHCP i jakoś internet działa dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez HarryJump Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...