• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt modelu bazy danych, relacja wiele do wielu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,472 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Karol Krzyżanowski Nowicjusz (140 p.)

Czesc!
Robię drobny projekcik z baz danych, i postanowiłem zrobić aplikację, jako pomocnik dla biur lub firm produkcyjnych, używających lean managment, a dokładnie 5s
Stworzyłem taki model, jednak pojawił się problem, jednym z wymogów tego projektu jest relacja wiele do wielu, ktorej u mnie nie ma. I tu pojawia się moje pytanie, czy ma ktoś pomysł na dodanie jej? Nic nie przychodzi mi do glowy, a nie chce rezygnowac z tego tematu. Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Mógłbyś zrobic tak jak kolega olekjs pisze, co jest nawet logiczne albo mógłbyś zrobić relacje wiele do wielu, na założeniu że wiele pracowników może rozwiązywać wiele zadań jednocześnie (praca grupowa). Mógłbyś wtedy pomyśleć żeby pozbyc sie sytuacji gdzie masz czyWykonana=nie dataWykonania)=?.

Tak bardziej odnośnie schematu:

1) czemu w taveli oceny masz tyle pól? Nie wystarczy jedno pole z odpowiednią wartością?

2) czemu w tabeli zadania masz czyWykonana? Lepiej przechowywać tego typu informacje w jakimś polu typu: Status (zadanie może być wykonane, niewykonane, "porzucone", zawieszone itd). Łatwiej o rozbudowę, nie musisz pilnować żeby nie było przypadku gdzie będzie np czyWykonana=tak i czyZawieszona=tak.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
A jakbyś zmodyfikował na:

- Pracownicy mogą mieć działy, a działy mogą mieć pracowników.

Lub jeśli chcesz zaczynać nowy projekt to polecam zrobienie bloga albo księgarni. Dużo zastosowań, opisów i przykładów jest podanych w internecie właśnie na podstawie tych projektów.
komentarz 1 kwietnia 2019 przez Karol Krzyżanowski Nowicjusz (140 p.)
To dość nierealistyczne żeby jeden pracownik mogł pracować w kilku działach, rozumiem etaty itd. ale jednak wolałbym aby pracownik był przypisany do jednego działu
komentarz 1 kwietnia 2019 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
Czemu nie może być przypisany do wielu działów? Co gdy pracownik jest menadżerem od sprzedaży, który obejmuje dział spożywczy i dostaw do sklepów. Podrzuciłem tylko myśl ;)
1
komentarz 2 kwietnia 2019 przez niezalogowany

@olekjs,
Mi się ten pomysł podoba

To dość nierealistyczne żeby jeden pracownik mogł pracować w kilku działach

To jest bardzo realistyczne ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,192 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2019 w Java przez JuniorPL Użytkownik (770 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 524 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w Java przez kozluck Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 869 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2019 w SQL, bazy danych przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,543 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...