• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to normalne że mój kod ciągle nie działa?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
517 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
zamknięte 2 kwietnia 2019 przez Patrycjerz
Witam, jestem samoukiem i z jakimś bagażem teorii biorę się za kodowanie w praktyce. Czasu wolnego mam nie wiele i posuwam się powoli. Wcześniej bawiłem się trochę w Unity i tam szło jako tako, zrobiłem jakiś nie duży projekt który działał, aczkolwiek wymagał by sporo "polerowania". Tak czy owak robota szła do przodu. Po jakimś czasie stwierdziłem jednak, że to mnie nie satysfakcjonuje i chciał bym tworzyć aplikacje bardziej przydatne.

Teraz pisze swój pierwszy projekt w Xamarinie na Androida i na każdym etapie mam duże przestoje. Każda nowa funkcjonalność wymaga sporej ilości walki. Jak już ją ogarnę i działa na emulatorze, to okazuje się, że połowa napisanego kodu nie działa na fizycznym urządzeniu, i tak co chwila coś.

Pytanie brzmi: Czy to jest naturalne wszystko, że działa za 5 - 10-tym razem, a niektóre problemy rozwiązuje się po kilka dni? Czy ja po prostu źle się do czegoś zabieram? A może ta technologia jest po prostu uciążliwa(czytałem, że ma sporo bug-ów)? A może po prostu z czasem i doświadczeniem rzeczy będą działały szybciej?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
wybrane 1 kwietnia 2019 przez Vintoriez
 
Najlepsza
Odpowiadając na twoje pytanie w jednym zdaniu: Ogólnie to tak. Tak to czasem wygląda.

Dłuższa wersja: Pracuje na ogół w Javie, już 7+ lat, ogólnie ogarniam ten język i mogę się łapać za wiele tematów bez większych zaskoczeń. Czasem coś się zdarzy że 1 raz w życiu coś takiego widze ale idzie w miarę szybko ogarnąć.

Natomiast ostatnio w ramach własnego rozwoju złapałem się za nowy framework od Goolga do tworzenia aplikacji mobilnych ios/android który nazywa się Flutter, framework języka Dart (też od google zreszt a). No i muszę powiedzieć że idzie powoli, masa błędów, 2 dni mi zeszło żeby zestawić sobie środowisko i urucohmić pierwszą apkę.

Reasumując: Zawsze tak jest że gdy jeszcze mało ogarniasz w danym temacie to idzie jak po gruzie, ale nie ma sie co zniechęcać, ważne aby robić naprawdę małe kroczki, i będzie szło do przodu!
komentarz 1 kwietnia 2019 przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
Dzięki. Właśnie taką odpowiedź miałem nadzieję przeczytać. Po prostu w Unity miałem zazwyczaj tak, że coś działało po max kliku próbach, choćby byle jak ale działało, dla tego teraz zacząłem wątpić siedząc ostatnio 5 dni nad jednym problemem. Skoro to normalne to będę uporczywie szukał dalszych rozwiązań.
+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ilość poświęconego czasu i doświadczenie to jedno, ale wydaje mi się, że jeśli chcesz tworzyć aplikacje mobilne, to wykorzystaj raczej technologię bardziej "natywną" dla tego środowiska, czyli dla Androida będzie to Kotlin lub Java, a do iOS Swift lub Obj-C. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jeśli technologia jest natywna dla danego środowiska to będzie łatwiej znaleźć rozwiązania i będzie prościej stworzyć coś w niej.
komentarz 1 kwietnia 2019 przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
Sprawa oczywista, tylko docelowo bedę szukał zatrudnienia w .net i mógł bym zamieścić to w portfolio. Nie nastawiam sie na programowanie mobilne, ale obecny projekt ma mi ułatwić życie w obecnej pracy, a że czasu wolnego mam nie wiele to nie chcę go marnować na naukę technologii nie związanej z .net-em
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Powiem tak 
Kilka dni bawiłem się xamarinem i przez te kilka dni spotkało mnie więcej trudnych do wytłumaczenia problemów
Niż przez cały poprzedni rok

...ewentualnie zbliżona ilość 

Oczywiście są to problemy których można się nauczyć na pamięć, ale kiedy spotykasz je za pierwszym razem trudno znaleźć rozwiązanie
Zazwyczaj znajdujesz kilka, które mają sensownie brzmiące wytłumaczenia, ale żadne nie działa
A pod koniec znajdujesz rozwiązanie które działa, a jego wytłumaczenie to coś w stylu "nie wiem jakim prawem, ale jak tak robie to się naprawia - klasyczny problem"

Pewnie pod spodem jest to możliwe do wytłumaczenia, albo to kwestia niedopracowania pewnych elementów

Ogólnie do aplikacji mobilnych zalecałbym korzystanie z innych rzeczy, niż xamarin (no chyba, że musisz nauczyć się akurat xamarina, wtedy walcz o wiedze "jak zrobić, żeby to działało")
Np java, kotlin
Jak chcesz cross platform to masz np react native 

Jeśli chcesz koniecznie aplikacje w c#, myśle że lepszym wyborem będzie zrobienie solidnego api w c#, z którego może korzystać aplikacja mobilna, napisana w przykładowo kotlinie - jeśli chcesz użyć tutaj aplikacji mobilnej 

komentarz 1 kwietnia 2019 przez Vintoriez Początkujący (380 p.)

Dziękuję za info o Xamarinie, na pewno wiedząc, że jest to technologia niezbyt dev - friendly, będę inaczej patrzył na sprawę kiedy kolejny raz pojawi się problem.

"nie wiem jakim prawem, ale jak tak robię to się naprawia - klasyczny problem"

A te słowa zrzuciły mi kamień z serca  bo często tak mam, że po wielu zmianach już sam nie wiem co napisałem, ale działa więc się cieszę. smiley

komentarz 1 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
To znaczy wiesz, ja miałem tak tylko z xamarinem

Z wszystkim innym nie zauważyłem problemów

A co do tego że nie wiesz po wielu zmianach co napisałeś => to pomyśl nad czytelnością kodu... no i też kontrolą wersji
Poczytaj o tym

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...