• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działa formatowanie css zagnieżdżonej listy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
638 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez muzyk Użytkownik (860 p.)

Witam,

Ostatnimi czasy usilnie staram się wykonać projekt w html/css, jednak już na samym początku mam problem z ustawieniem listy. Lista zagnieżdżona kompletnie nie reaguje na zapisy w pliku css. Odpaliłem stary projekt, na którym kiedyśto działało i faktycznie wszystko było ok, dopóki nie dodałem jeszcze jednej listy zagnieżdżonej. Wtedy nowa lista całkowicie rozsypała projekt, pomimo, że poprzednia działała. Nie operowałem na klasach ani identyfikatorach, tylko na ogólnym zapisie ol > li itd. więc z tego co rozumiem, to wszystkie listy powinny się do tego formatować.

Kod wygląda następująco:

<html>
<head>
<title>Abc</title>
<link rel="Stylesheet" href="style.css" type="text/css" />
</head>
<body>
<ol>
	<li>123</li>
		<ul> 
			<li> 456 </li>
			<li> 567 </li>
		</ul>
	<li>3445</li>
	<li>789 </li>
</ol>

</body>
ol
{
list-style-type: none;
}

ol > li > ul
{
	list-style-type: none;
}

Numery listy numerowanej znikają, punktowana pozostaje bez zmian, cokolwiek bym w niej nie zapisał. Czy jest ktośw stanie mi podpowiedzieć z czego wynika taki stan rzeczy? 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wybrane 1 kwietnia 2019 przez muzyk
 
Najlepsza

Możemy to na  dwa sposoby  rozwiązać tutaj.

W pierwszym sposobie przedstawiony jest kod  gdzie tzn. dziecko  odwołuje się do rodzica. 

W drugim  sposobie  przedstawiony jest kod gdzie  parametry są  odwoływane do konkretnego  elementu na stronie. 

Osobiście wybrałbym w tym przypadku  sposób  pierwszy, ponieważ  w  sposobie drugim jeżeli miałbyś  gdzieś  na stronie  zdefiniowaną  listę to ta lista przyjęłaby  takie parametry co  zostało zdefiniowane  w  drugim sposobie. Owszem  można to by było na klasach zrobić. 

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
W twoim kodzie ul nie jest w żadnym li. Masz ol w którym są li i ul osobno, nie ma ul w li. Kiedy wrzucisz ul w li powinno działać prawidłowo. Nie łatwiej jest dodać Ci klasy?
komentarz 1 kwietnia 2019 przez muzyk Użytkownik (860 p.)
Głupia gafa ;) Człowiek uczy się na błędach. Dziękuję.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 487 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w HTML i CSS przez cuba04 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w C# przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...