• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino zmiana pinów w bibliotekach.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
809 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2019 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Witam, czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego we wszystkich bibliotekach są wpisane piny na stałe? Mam arduino due, 50 pinów i nie mogę podpiąć karty sd, bo pod ten sam pin jest podpięty inny moduł. Co z tego że mam 40 wolnych pinów, no nie podepne... Jest jakiś sposób żeby zmienić piny czy coś? Bo mam 40 pinów wolnych i nie moge podpiąć modułu który wykorzystuje 6, bo nie można zdefiniować pinów...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 marca 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Na pewno w plikach biblioteki są piny w jakimś pliku zdefiniowane wystarczy poszukać i zmienić na te które tobie pasują.
komentarz 31 marca 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
edycja 31 marca 2019 przez kubekszklany
Tylko że niektóre biblioteki mają dużo różnych pinów i nie wiem co mam zmienić, np. plik sdpinmap.h ma 512 linijki, mimo że potrzebuję tylko 6 pinów, z czego 2 to zasilanie, więc skąd mam wiedzieć co gdzie zmienić?

EDIT: Niby zmieniłem piny ale dalej nie działa, Initializing SD card...initialization failed.
komentarz 1 kwietnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Bo jezeli chodzi o definiowanie pinow w bibliotekach od Arduino, ale rowniez ogolnie u ludzi, ktorzy programuja mikrokontrolery, to najczesciej znajduje sie to w #define, gdzie na gorze pliku. Wtedy nadaje sie "nazwe" pinowi, przez co jest czytelniejsze w kodzie.
1
komentarz 1 kwietnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

// Two Wire (aka I2C) ports
uint8_t const SDA_PIN = 20;
uint8_t const SCL_PIN = 21;

// SPI port
uint8_t const SS_PIN = 53;
uint8_t const MOSI_PIN = 51;
uint8_t const MISO_PIN = 50;
uint8_t const SCK_PIN = 52;

Teoretycznie to jest te 6 linijek, ktore sa zdefiniowame dla Arduino mega, a jezeli nie wiesz ktore to piny, to wpisz sobie nazwe plytki i powinno Ci wyskoczyc gdzies w grafice. Oprocz tego w samym IDE:

Plik -> Przyklady -> SD ->

I tam masz rozne przyklady uzycia karty SD, tylko ze nie przy uzyciu biblioteki od adafruit

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w Mikrokontrolery przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 8 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez jakubjordanek Obywatel (1,320 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...