• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista Android/Aplikacje od czego zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
433 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2019 w Android, Swift, Symbian przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Witam, chciał bym zostać programistą Androida oraz aplikacji na Androida, od czego zacząć? Jakie języki wybrać?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 marca 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Masz kilka opcji do wyboru. Od Ciebie zależy, jaki język wybierzesz:

  • Java, o której wspomniano / Kotlin – Android Studio (oficjalne SDK)
  • C# – Xamarin
  • C++ / HTML + JavaScript – Mobile Cross Platform / Visual Studio
  • Dart – Flutter
  • JavaScript (React) – React Native
komentarz 31 marca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
A jakie są polecane? wiadomo że trzeba iść z duchem czasu
komentarz 31 marca 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Wymienione przeze mnie opcje są jednymi z najpopularniejszych opcji i najczęściej polecanymi. Musisz wypróbować, jak będzie Ci w danym języku szło, to najprawdopodobniej najlepiej będzie się ostać na tej platformie, a nie innej. Jednemu spodoba się C# i będzie stronił mocno od Javy (więc pewnie wybierze Xamarin), a drugi będzie szedł w Javę, więc możliwe, że wybierze Android Studio.
komentarz 31 marca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Rozumiem, myślę nad Javą oraz Android Studio, są jakieś polecane tutoriale albo strony do nauki?
komentarz 31 marca 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Najprościej będzie poczytać user guide oraz dokumentację. Na początek polecam popróbować napisać jakieś proste programy w konsoli w środowisku uruchomieniowym Javy, jeżeli jeszcze nigdy nie programowałeś, co by móc stworzyć coś sensownego w aplikacji mobilnej.

Co do samych kursów Javy niestety się nie orientuję, bo ja to ten z tych, co by wybrali Xamarin. :)

komentarz 31 marca 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

Oczywiście że są kursy z programowania w Java na platformę android. Jednak ja bym proponował Kotlin'a.

A dlaczego? Otóż dla tego np.: Kotlin vs Java

komentarz 31 marca 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
A co do tych kursów jeszcze to ja bym raczej polecał czytać dokumentację, pisać własne na początku nie skomplikowane aplikacje, czytać i próbować rozumieć kody innych bardziej doświadczonych programistów.
0 głosów
odpowiedź 31 marca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 31 marca 2019 przez miro
Jak bardzo zależy Tobie na natywnym kodzie? Jakie doświadczenie masz w programowaniu?
Jak określiłeś szczegółowo platformę i pytasz jaki wybrać język, to proponuję zobaczyć kotlina, a jak wolno będzie Tobie szła nauka to zmień na Javę. Przy tym języku znajdziesz więcej materiałów do nauki.

Jak znasz Javę to nie wiem czy nie lepiej po prostu poznać Androida w tym języku, a potem przeskoczyć na Kotlina. Głównie i tak będziesz uczyć się frameworka jakim jest Android.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 663 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Inne języki przez motywator1994 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 546 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...