• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nazwa metody?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2019 w C# przez DrajzleR Obywatel (1,380 p.)

Witam serdecznie. Mam do was pytanie może wy mi pomożecie jak to ugryźć. Współpracuję z dll na którą nie mam wpływu (zewnętrzna firma) jednak co jakiś czas dostaję nową wersję tej biblioteki. W skrócie sprawa wygląda tak że w kodzie tworzę nowy obiekt i typie który jest zawarty w tej bibliotece czyli np:

ABC_2 mojaZmienna = new ABC_2();

po jakimś czasię dostaję nową bibliotekę w której zamiast ABC_2 jest ABC_3

czyli trzeba w kodzie zmienić na coś takiego

ABC_3 mojaZmienna = new ABC_3();

I tutaj pojawia się pytanie do was :)
Jak mogę to uprościć by przy kolejnej wersji zewnętrznej dll zmianę wprowadzić tylko w jednym miejscu a nie w każdym w którym wykorzystuję funkcje z tych dll?

2
komentarz 30 marca 2019 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
To się powinno firmę ochrzanić że nie potrafią stworzyć wstecznie kompatybilną wersję.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Możesz zrobić Jakiś Adapter (klasę) w której tylko tam będziesz zmieniał kod wraz z aktualizacją biblioteki.
Więc gdy chcesz użyć dobrobytu z zewnętrznej dll'ki to używasz właśnie ten Adapter.
Adapter będzie takim pośrednikiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adapter_(wzorzec_projektowy)
komentarz 30 marca 2019 przez DrajzleR Obywatel (1,380 p.)
Dziękuję za pomoc spróbuję coś w tym kierunku spróbować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w C# przez Igorogar Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w C# przez Ultimate1991 Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...