• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzmacniacz do głośników

Object Storage Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
edycja 30 marca 2019 przez kubekszklany
Witam. Kupiłem ostatnio głośniki (same głośniki, bez żadnej obudowy) 4Ω3W i po podłączeniu do gniazda jack ledwo je słychać. Nie wiem czy źle je podłączyłem czy trzeba jakiś wzmacniacz do tego bo się na tym kompletnie nie znam, myślałem że wystarczy podłączyć je do wtyczki jack. Byłby mi ktoś w stanie jakoś wytłumaczyć jak dobrać głośniki i jakiś wzmacniacz czy coś?
EDIT: Gdybym miał kupić kolejne głośniki (u chińczyków to zaledwie kilka usd więc mogę kupić), to na co patrzeć? Ohm? Wat? Lepiej gdy jest więcej czy mniej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 30 marca 2019 przez kubekszklany
 
Najlepsza
Cześć.

Głośniki należy podłączyć do wyjścia wzmacniacza,należy zwrócić uwagę na impedancję 4 ohmy.Podłączenie twoich głośników do wzmacniacza który np." obsługuje 8 ohm" spowoduje przeciążenie i może doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza.

Wskazanym jest też umieścić głośniki w obudowie jeśli majsterkujesz (kolumny głośnikowe) należy się liczyć z tym że jakość dźwięku może być niezadowalająca ale o wiele lepsza niż "gołe" głośniki.
komentarz 30 marca 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
A gdybym chciał kupić głośniki, żeby były zasilane tylko z gniazda aux/jack? Jakie najlepiej kupić żeby nie trzeba było używać żadnych wzmacniaczy? Możliwie najgłośniejsze?
komentarz 30 marca 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Można kupić gotowe głośniki z wbudowanym wzmacniaczem.

Pytanie jest takie.Do czego będzie podłączane,na jaką jakość dźwięku liczysz?

Ceny sprzętu audio mogą przyprawić o zawrót głowy.
komentarz 30 marca 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Ogólnie to potrzebuję jakieś małe głośniczki, ale te co kupiłem nie słychać prawie wcale. Potrzebuję coś o wymiarach monety 5-złotowej, ale żeby było słychać z odległości większej niż 1cm ;) Zauważyłem że podają omy i waty, tylko właśnie nie wiem, czy szukać tych co mają więcej watt i om czy mniej.
komentarz 30 marca 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Podstawa.

1 - Masz jakieś głośniczki o wymiarach które Cię satysfakcjonują (wymiar monety)

2-Parametr 4 ohm to impedancja i potrzebny jest  wzmacniacz z takim wyjściem.

3-Parametr 3W to moc tego głośniczka,niewiele...ale po zastosowaniu wzmacniacza m.cz. będzie wystarczająca byś słyszał z odległości więcej niż 1cm ;) ale podanie zbyt dużej mocy ze wzmacniacza >3W może już uszkodzić głośniki nie wspomnam już o jakości dźwięku.

4 - żródło sygnału do którego podłączasz  głośnik ma niewystarczającą moc do "ruszenia" membrany głośników (dlatego tak cicho działają)

5-Nie wiem co kombinujesz/tworzysz (te wymiary monety 5 złotowej) to na tyle mogę pomóc.
komentarz 30 marca 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Dobra dzięki. A co do 4 punktu to gdyby głośnik miał np 1W to przy wyjściu z jack'a byłby głośniejszy?
komentarz 30 marca 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Raczej nie a takie podejście mija się z celem.Lepiej zastosować słuchawki.
komentarz 31 marca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak dla mnie ogolnie tak male glosniki mijaja sie z celem, bo do czego ich niby uzyc? Tak jak juz wyzej wspomniano lepiej wziasc słuchawki i po sprawie, bo jak dasz je na max to i tak bedzie je słychać z tego 1 cm. Rownie dobrze mozna stworzyc "proznie" wsadzic tam male glosniczki i jest naturalny wzmacniacz
komentarz 1 kwietnia 2019 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dobrze że "próżnię" bo w próżni dźwięk się  nie rozchodzi :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez DarkHackus Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,896 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...