• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obiektywna ocena "projektu"

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
652 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2019 w Nasze projekty przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
edycja 4 maja 2019 przez kondzio18

Cześć napisałem taki mały projekcik i chciałbym, aby ktoś obiektywnie ocenił działanie, szybkość ładowania skryptów i wygląd  strony. Czy Waszym zdaniem prowadzenie "tego" projektu ma sens... Może ma ktoś jakieś pomysły, chciałby pomóc itp. itd :D 

Specjalnie nie podaje nazwy "projektu". Jest to pewnego rodzaju "wyszukiwarka". Więcej w linku URL.

Zapraszam Link do strony

 

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
Jest spoko, lecz mogę się doczepić co do wyglądu bazy filmów i miniaturek. Pobieranie ok 600 miniaturek na raz nie jest wydajne na dłuższą metę. Oczywiście strona będzie wyświetlała się szybciej po ich pobraniu, ale jeśli ta liczba urośnie do 1500 czy 2000, to co z serwerem? Ja w takiej sytuacji pomyślał bym coś o AJAXie.
komentarz 31 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Skorzystam z Twojej rady i spróbuję zrobić taką tabelę, która będzie działać z ajaxem. Faktycznie, ładowanie 2000 zdjęć może zająć niepotrzebnie dosyć sporo czasu.
+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

10/10. laughna mobilce super.

+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
O kurcze, wydaje się całkiem spoko.

Długo robiłeś?
komentarz 30 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Samo ogarnięcie playera zajęło mi 3 miesiące, natomiast już dostosowanie oprawy graficznej, która z nim będzie fajnie współpracowała, z ok. miesiąc. Na razie stoję w miejscu, bo brakuje mi pomysłów. Stronę postawiłem 14.03 na VPS'ie i na razie obserwuje czy jest zainteresowanie.
komentarz 30 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Dla mnie strona ma potencjał, może wrzuć na Wykop.pl, aby więcej ludzi zobaczyło twoja stronę? ;)

komentarz 30 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Dzięki za pomysł z wykopem, nie pomyślałem o tym :)
2
komentarz 30 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Wklej link do wykopa na forum, pewnie znajdą się osoby, które wykopią ;)
komentarz 31 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
wkleiłem i takie zainteresowanie było, że bana wyłapałem od CDA ^^. Ale mimo tego, znalazłem sposób ;)
komentarz 31 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
O Panie, tak naprawdę jesteś dla nich konkurencją teraz ;)
+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez pionas0407 Gaduła (4,620 p.)
Ogólnie strona prezentuje się świetnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to zakładka Baza filmów.

Ten dobór kolorów do poszczególnych tytułów miesza się strasznie w oczach.

Druga uwaga również do tej zakładki dotyczy samego dołu. Po zjechaniu na sam dół od razu wraz z krawędzią przeglądarki są przyciski do przejścia do innych stron, ja bym to troszkę podniósł i dodał troszkę wolnego pola pod tym, milsze dla oka! :)
komentarz 31 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Dzięki! Na pewno skorzystam z Twoich rad :) !
+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2019 przez niezalogowany
Wygląd mega na plus.

Natomiast podstrona /database (Baza filmów) ładuje... ola boga 142MB!!!! Contentu... Postaraj się to zoptymalizować (bo prawdopodobnie ładujesz całą bazę i ucinasz tylko wyniki z dostarczonych danych z bazy...)

Tyle ode mnie :)
komentarz 31 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Kolega wyżej zaproponował mi, żebym użył Ajaxa. W wolnej chwili spróbuję to przebudować, to chyba najgorsza zmora strony.
komentarz 31 marca 2019 przez niezalogowany
Wiesz, możesz spróbować z Ajax'em, a możesz też odać do zapytania SQL coś takiego jak LIMIT :)

No i zoptymalizować obrazy :)
+1 głos
odpowiedź 31 marca 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
edycja 31 marca 2019 przez kondzio18

Dziękuję wszystkim pięknie za obiektywne oceny. Jak tylko uporam się z Banem od CDA to postaram się wziąć je pod uwagę, zwłaszcza zakładkę bazy danych, bo faktycznie długo ją wczytuje (aż strach pomyśleć jak tam będzie kilka tysięcy wpisów ze zdjęciami) :)

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2019 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Czy na dzisiejszy dzień strona jeszcze działa? Udało mi się oglądnąć przez nią, nieosiągalne(inną drogą) 2 filmy.
komentarz 3 maja 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Cześć, strona znowu działa. Niestety jest to tylko projekt, a nie pełnowartościowa strona. Kilka zmian, które wprowadziłem od ostatniego czasu:

- preload przy ładowaniu filmu

- ukrycie linku bezpośredniego do filmu z kodu źródłowego

Zachęcam do korzystania ze strony dopóki jeszcze działa :))
komentarz 3 maja 2019 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Nie uwierzysz ale 0.5h przed Twoim postem, sprawdzałem czy strona działa i nawet wrzuciłem nowy film który załadowany czeka na oglądnięcie. Co za koincydencja!;) Dzięki bardzo za Twoją pracę;)
komentarz 4 maja 2019 przez kondzio18 Początkujący (380 p.)
Proszę :) Jakby ktoś ma jakieś pomysły lub po prostu lubi grzebać w kodzie jak ja to zapraszam do kontaktu (sam jestem "raczkujacy")

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,248 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...