• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting strony internetowej, 403 Forbidden

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2019 w Hostingi, domeny, usługi przez Oskar Kierys Nowicjusz (150 p.)
Witam, mam na imię Oskar. Jestem młodym (15 lat) "programistą". Zacząłem swoją przygodę około 1 roku temu, C++, HTML, CSS, Javascript, Python. Wszystko było okej do momentu kiedy musiałem hostować stronę dla jednej osoby (wykupił domenę i wszystko, ma swój serwer). Intuicyjnie włączyłem filmik Pasji Informatyki i poruszałem się zgodnie z poradnikiem. Wszystko wykonałem jak było powiedziane jednak po przetransferowaniu plików na serwer pojawił się napis: Forbidden  You don't have permission to access / on this server. Próbowałem rozwiązać to sam (przeszukałem ustawienia, starałem się zmienić kod strony) jednak to nic nie pomogło. Zajęło mi to około 2 h, przez co przeszedłem lekkie załamanie. Wiem, że nie jestem w stanie nic sam zrobić więc bardzo proszę o pomoc i jeżeli ktoś wie co może być przyczyną proszę o odpowiedź lub o kontakt na e-mail: osk.kierys@gmail.com. Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje, zdjęcia to proszę napisać.

Dziękuję, Oskar Kierys
komentarz 27 marca 2019 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
A umieściłeś tam wywoływany plik? (tj. index).

Jeżeli serwer nie ma się do czego odwołać, a nie masz dostępu do przeglądania katalogów, sypnie Ci się taki error ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
wybrane 27 marca 2019 przez Oskar Kierys
 
Najlepsza
Forum jest od tego, żeby to właśnie na nim udzielić pomocy (i pomóc przy tym innym). Wątpię, że ktoś Ci będzie pisał maila.

Co do problemu, to sprawdź chmody. Głównie to one są przyczyną tego
komentarz 27 marca 2019 przez Oskar Kierys Nowicjusz (150 p.)
Dzięki bardzo
+1 głos
odpowiedź 27 marca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Obstawiałbym nieprawidłowe chmod'y / konfiguracje serwera ~ w pliku .htaccess. Przejrzyj i zobacz czy wszystko gra.
komentarz 27 marca 2019 przez Oskar Kierys Nowicjusz (150 p.)
Dzięki bardzo
komentarz 27 marca 2019 przez Oskar Kierys Nowicjusz (150 p.)
A mógłbyś mi w tym pomóc albo trochę potłumaczyć, bo pierwszy raz o tym słyszę a nie mogę nic znaleźć w internecie co mogło by mi pomóc?

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez użytkownik komputera Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 414 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 672 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...