• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elementary OS nie włącza się po instalacji steronikow

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
586 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez chmieluziomal Początkujący (450 p.)
OS: Elementary OS 5.0 Juno

GPU: HD 7770 1GB

Witam wszystkich forumowiczów,

dzisiaj chciałem zainstalować Davinci Resolve 15 na swoim komputerze, jednak po instalacji kompletnie, gdy próbowałem go uruchomić, nic się nie stało. Stwierdziłem więc, że zainstaluję oficjalne sterowniki od AMD do mojego GPU, gdyż myślałem, że to może być problemem. Podczas instalacji wyskoczył mi komunikat, iż mój system nie jest obsługiwany przez sterownik, ponieważ był on na Ubuntu 18.04, więc rozpakowałem archiwum .deb, znalazłem skrypt odpowiedzialny za sprawdzanie os’a i zmodyfikowałem go tak, abym mógł zainstalować sterowniki na elementary os. Wiem, ze Elementary OS opiera się na Ubuntu, dlatego też uważałem, iż nic nie powinno się stać, a instalacja przebiegnie pomyślnie. Tak tez się stało, ale gdy uruchomiłem komputer ponownie, system nie chce już się włączyć.

Obraz migocze. Gdy próbuje użyć ctrl + alt + F1 to niestety, ale nie mogę kompletnie nic wpisać, gdyż migotanie ekranu mi w tym przeszkadza, a w momencie gdy obraz znika, wychodzi tryb konsoli (nie wiem jak fachowo się to nazywa).

Co mogę zrobić, aby jeszcze uratować system? Dziękuje za wszelkie wskazówki.
komentarz 28 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

jednak po instalacji kompletnie, gdy próbowałem go uruchomić, nic się nie stało.

Mały hint: w takich przypadkach dobrze jest odpalić aplikację z poziomu terminala. Aplikacje z reguły wypluwają jakieś logi do standardowego wyjścia, co często pomaga znaleźć przyczynę problemów z uruchomieniem aplikacji.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 marca 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Hmm, najlatwiej byłoby odpalić system w recovery mode. Wówczas jest opcja uruchomienia tylko shella z uprawnieniami roota. Z tego poziomu można odinstalować wadliwe sterowniki.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 491 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Dewidos Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 239 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...