• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C++] Wygląd wyboru opcji jak w Biosie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2019 w C i C++ przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)

Witam,

W jaki sposób można stworzyć w c++ wybór jak w BIOS? Mam na myśli to, że gdy użytkownik wciśnie strzałkę opcja przeskoczy na drugą. Chciałbym zrobić coś takiego dla mojego menu - użytkownik może wybrać: nową grę lub scoreboard. 

Jaki jest mój poziom w C++? Przeszedłem wszystkie "procedural stages" heh, wszystko bardzo dokładnie zrozumiałem. Od niedawna zainteresowałem się obiektówką - znam raczej podstawy (maksymalnie doszedłem do konstruktora).

 Chciałbym również zapytać czy dałoby się to zrealizować w jakiś przystępny sposób, tak aby było to na moim poziomie i oczywiście abym to potrafił zrozumieć. Jeżeli pomysł ten wymaga więcej doświadczenia, prosiłbym o jakieś rady w kierunku rozwoju (tak, abym jak najszybciej mógł coś takiego wykonać).

Jeżeli Znasz jakieś dobre źródło informacji, które pomogłyby zrealizować ów koncepcję, bardzo bym prosił o podzielenie się smiley.

Dla zoobrazowania: 

Przy kliknięciu strzałki (lewo/prawo) zmienia się opcja -> aktualny wybór na tle

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

komentarz 27 marca 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
W konsoli?
komentarz 27 marca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Jeżeli możliwe to w konsoli :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
wybrane 27 marca 2019 przez Teslum_369
 
Najlepsza

Jest możliwe zrobienie tego w konsoli.
Działasz pod windowsa, więc zapoznaj się z tymtymtym i tym //Dwa linki podane dodatkowo, ale się przydadzą.
Ogólnie w skrócie musisz zapisywać do tego bufora znaki wraz z ich kolorami. Możesz np. zapisywać spację z kolorami X i Y, wtedy będziesz miał tak jakby plain foreground. 

Jak zrobić system przełączania strzałkami? Używasz czegoś, co pozwala Ci odebrać ten input i na podstawie niego renderujesz coś innego. Zobacz example czegoś takiego, ale w przypadku gry tu (taki bardziej overview)

Po prostu traktujesz ten bufor jak pamięć do której piszesz (tak jakbyś pisał w kodzie czystymi coutami logo w konsoli) i którą updateujesz (tzn zmieniasz i przekazujesz konsoli)

1
komentarz 27 marca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)

Dziękuję Ci bardzo! smileywink

1
komentarz 27 marca 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Na pewno jesteś zadowolony z mojej wypowiedzi?
2
komentarz 27 marca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Tak.
1
komentarz 27 marca 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dobrze, zatem nie ma za co.
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

https://www.projectpluto.com/win32a.htm

https://github.com/wmcbrine/PDCurses

http://www.tldp.org/HOWTO/NCURSES-Programming-HOWTO/

W innym przypadku będziesz pracował na niskim poziomie. 

Biblioteka występuje w każdym dostępnym obecnie systemie GNU/Linux.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 465 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,181 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,410 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kubalten Nowicjusz (190 p.)

92,540 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...