• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ACTA2 - Serwisy google

Object Storage Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2019 w Offtop przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
edycja 27 marca 2019 przez Luna Cognita

Witam,

 

Czy tylko ja zauważyłem, że po wprowadzeniu acta serwisy google takie jak YouTube, Mapy Google, czasami captcha długo się wczytuje, a czasami wyskakuje że niem połączenia, mimo że mam 3 internety w domu to problem na każdym występuje, wszystkie inne stronę działają normalnie, czy to odwet google? :D

 



 

Pozdrawiam

komentarz 27 marca 2019 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Ja nie zauważyłem żeby wczytywało się wolniej. Normalnie jak zawsze się ładują strony (szybko)
komentarz 27 marca 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
A korzystasz z google dns?
4
komentarz 27 marca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To było tak:

Prezes Google zwołuje wczoraj natychmiast zarząd i mówi: kurłaa, widzicie to? Ta Unia właśnie przegłosowała to niby Acta, co my teraz zrobimy? No ja nie wiem, martwię się, ale ukarzmy ich za to jakoś. Jesteśmy przecież liderem w wielu dziedzinach internetu, możemy zrobić dosłownie wszystko! Ktoś jakiś pomysł?

I wtedy jeden wychyla się nieśmiało i mówi: ja wiem, ja wiem! Spowolnijmy im ładowanie naszych stron. Czasem jeszcze pokażmy że captcha nie ma połączenia!

A potem to wiadomo, wszyscy wstali i zaczęli klaskać, pomysł uznali jako genialną pełnię możliwości i karę tak surową, że ta Unia to pewnie migusiem się z tych przepisów wycofa.

-

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się zażenowany, nie mogłem się powstrzymać. To oczywiście była ironia jakby ktoś nie załapał. To co napisałeś o rzekomym odwecie brzmi przekomicznie i chciałem tylko to zobrazować ;)
komentarz 27 marca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No widzisz, to każdego bawi co innego :) Dla mnie jednak znacznie bardziej komiczne jest to, że ktoś w gigantycznej firmie mającej olbrzymi wpływ na internet wydałby dyspozycję, że mają spowolnić ładowanie stron dla krajów UE w ramach "odwetu".
komentarz 27 marca 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Muszę Cię troszkę sprowadzić na ziemię, bo za daleko odpłynąłeś, to co napisałem to sarkazm. Ale szacunek za dystans do siebie. Bardziej miałem na myśli może jakieś ataki DDoS na serwery?
komentarz 27 marca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No ja mam wrażenie, że to Ty odpłynąłeś podczas pisania tego tematu. Nie wiem gdzie ja odpłynąłem, bo Ty napisałeś o rzekomym odwecie i niby spowolnieniu usług po przyjęciu dyrektywy. Skoro miał być jakiś odwet, to nie wierzę, że zadecydował o nim np. jeden admin albo sprzątaczka w Google - zakładam, że decyzje podejmują tam ważniejsze osoby (może naiwnie) ;) Więc gdyby faktycznie był ten niby odwet, to wyglądałoby to z grubsza jak powyżej napisałem: jakaś narada osób zarządzających i ustalenie planu działań. Chyba że całość tematu była sarkazmem, ale to wtedy nie bardzo rozumiem po co on powstał.

Ataki DDoS na jakie serwery? Serwery Google? Wtedy ta historia Ci się nie klei, bo to przecież Google jest tym rzekomym poszkodowanym i ma robić ten rzekomy odwet, więc ono powinno atakować. Inne serwery? Nie wiem jakie i komu miałoby to co pokazać.
1
komentarz 27 marca 2019 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

@Luna Cognita, na przyszłość proszę się powstrzymać od ataków ad personam.

komentarz 28 marca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 28 marca 2019 przez jpacanowski
Z tego co czytałem, Artykuł 13 miał wprowadzić m.in. właśnie throttling, że strony tych większych i ważniejszym firm ładują się normalnie, a innym wolniej aby zniszczyć konkurencyjność czy cuś... Wątpię, że to akurat to, ale tak tylko piszę...

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 marca 2019 przez niezalogowany
Żadne ACTA nie zostało wprowadzone. To, że przeszło w PE to nie znaczy, że od zakończenia głosowania ono obowiązuje. Dopiero parlamenty poszczególnych krajów muszą to dostosować do regulacji krajowych i wprowadzać pojedynczo, co wcale nie musi nastąpić.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 290 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Offtop przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2019 w Offtop przez jared Gaduła (3,600 p.)
+7 głosów
2 odpowiedzi 667 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...