• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry pi zero w połączenie wifi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
695 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Witam,

próbuje połączyć się z raspberry pi zero w podczas instalacji systemu przez wifi z powodu braku klawiatury. Nie łączy się ono z siecią a stworzone pliki ssh i wpa_supplicant.conf zgodnie z kursem na forbot znikają.

Jak to naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc!
komentarz 28 marca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Wydaje mi się, że powinieneś napisać na tym forum: https://www.raspberrypi.org/forums/viewforum.php?f=91&sid=fdac513a55e290da7cd5a2532d869bfb ponieważ jak dla mnie płytka może być uszkodzona w jakiś sposób, ale nie chcę wprowadzać w błąd, więc lepiej dopytać tam
komentarz 28 marca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Ok, spróbuje

Przed chwilą udało mi się odpalić jeszcze raz , i o dziwo system zaczą się odpalać, długi czas leciały informacje (w stylu "[OK] ... ") potem ekran się wyczyścił  i dostałem informacje ,że system gotowy,a potem:

"missed due to ratelimiting

wlan0: link is not ready

power management disabled"

Jakieś pomysły?
komentarz 28 marca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

missed due to ratelimiting

Ten błąd jest z powodu braku entropii w systemie, czyli system nie jest w stanie wygenerować losowych liczb, a Raspberry Pi Zero nie ma modułu do generowania takowych liczb, dlatego te duże opóźnienia w ładowaniu systemu.

 wlan0: link is not ready

 Tutaj nie jestem pewien.

Nie włącza się WiFi, ale nie wiem czy z powodów sprzętowych (zepsuta płytka) czy z powodu jakiś błędów w systemie (software).

power management disabled

To jest chyba tylko oszczędzanie energii itp. więc chyba lepiej, że jest wyłączone, bo przynajmniej nie będzie takiej sytuacji, że płytka będzie chciała zaoszczędzić energię kosztem klawiatury (po prostu ją wyłączy). 

komentarz 28 marca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Dzięki wielkie za pomoc, piszę wiąc na drugim forum, a jak okaże się że płytka zepsuta, to mam gwarancję :) A próbować będę dalej
komentarz 28 marca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Ciesze się, że chociaż trochę mogłem pomóc.

Powodzenia

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Instalacja systemu przez wifi? Mógłbyś wyjaśnić? Z RPi zero nie miałem doświadczenia, ale na 3B+, którą mam wystarczyło wrzucić pusty plik o nazwie ssh na partycję boot karty...
komentarz 26 marca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
System normalnie wgrany na kartę, raspbian lite, chodziło mi o późniejszą konfigurację do normalnego użytkowania przez vnc

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 437 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...