• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obraz zrobiony w photoshop`ie ma białe pikselowe obramowanie. Jak to usunąć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,020 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2019 w Grafika i multimedia przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)

Cześć,

Problem wygląda następująco, mam zrobioną grafikę w Photoshop`ie. Kiedy zapisuję ją z tłem, obraz wygląda dobrze(zdjęcie 1), kiedy tło usuwam i zostawiam przezroczyste wokół pojawiają się białe piksele(zdjęcie 2). Co mogę zrobić, żeby się ich pozbyć?

Zależy mi na tym, żeby było bez tła, ponieważ wygląda to na stronie o wiele lepiej :)

komentarz 26 marca 2019 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Nwm, jak to w Photoshopie, ale w GIMPie wystarzyłoby zaznaczyć powyższe i użyć rysowania po krawędzi z użyciem gumki, zgaduję, że w Photoshopie może być coś podobnego. Ew. możesz pojeździć gumką po obrazie...

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Musisz dokładniej wyciąć swój obrazek lub dodaj wokół niego na przykład białą obwódkę (to też czasem fajnie wygląda). Photoshop słynie z całej masy narzędzi do wycinania. Ja bym na Twoim miejscu użył w tym celu ścieżek. Krawędzie są całkiem równe, więc jeśli już załapiesz jak działają ścieżki, to efekt będzie super. Tutorial - pierwszy wynik z Google. Po wycięciu obrazka zapisz go w formacie .png

komentarz 27 marca 2019 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
W porządku, spróbuję to zrobić. Zauważyłem, że taki sam efekt jest też na napisach. Zrobiłem tylko napis w Photoshopie i wrzuciłem go na stronę. Taki sam efekt, z brakiem tła pojawia się na nim biała obwódka, a z tłem wygląda idealnie. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Z napisem nie powinno tak być, więc problem jakiś jest tu do rozwiązania. Może z zapisem pliku.... Pomysł, żeby samemu zrobić obwódke podoba mi się, może to rozwiąże problem akurat w tym projekcie ;)
komentarz 27 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Jeśli nadal będziesz miał problemy, to podeślij link do zdjęcia - rzucę okiem.
komentarz 27 marca 2019 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)

@MateuszB, Znalazłem rozwiązanie, choć strasznie czasochłonne...

Otworzyłem w Photoshop`ie zamiast pliku .psd, po prostu zapisane zdjęcie z rozszerzeniem .gif. Pomimo, że są to tylko napisy to przy powiększeniu mam taki efekt. Każdy piksel, który jest wokół i nie jest nasycony kolorem na 100% na stronie wygląda jako biały. Mogę to usunąć gumką. Obrobienie trzech zdjęć w ten sposób zajmie chwilę, ale jest możliwe do zrealizowania. Jeżeli masz jakiś pomysł, by można było to zrobić automatycznie będę wdzięczny :)

komentarz 27 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Ja bym usunął stary tekst i dodał nowy - o ile masz czas na szukanie fontów lub nie musisz mieć koniecznie identycznego :) nie zapisuj jako gif a "png"
komentarz 29 marca 2019 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)

@MateuszB,  Zapisałem z rozszerzeniem .png i działa idealnie. Napisy prezentują się idealnie. Bardzo dziękuję za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 655 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2016 w JavaScript przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2022 w Grafika i multimedia przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...