• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kariera w IT - Połączenie sprzedaży z IT

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
346 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez shiver Nowicjusz (170 p.)
Hej. Może są tutaj ludzie, którzy znają dobrze branże i podzielą się jakimiś przemyśleniami, sugestiami. Kończę Informatykę na jednym z Uniwersytetów - 5 rok. Ze studiów wyniosłem bardzo mało, po części a może w dużej mierze z mojej winy. Od początku studiów pracuję w handlu - biznes rodzinny, kompletnie nie związany z IT. W związku z tym nigdy nie przykładałem dużej uwagi do studiów i nie ukierunkowywałem się w żaden sposób. Próbowałem kilku języków programowania ale skończyło się na podstawach - najbardziej interesował mnie frontend. Miałem nawet w planach w ramach nauki napisać swoją aplikację do nauki języków jednak prokrastynacja i brak czasu przewyższył temat. Przechodząc do sedna. Myślę nad zmianą branży za około 2 lata. Praca po 12 godzin dziennie i ciągły stres mnie męczą. Chciałbym połączyć sprzedaż z branżą IT. Programowanie nie jest dla mnie, nie widzę siebie ciągle siedzącego przy biurku i klepiącego kod. Chciałbym połączyć pracę biurową z pracą z klientami. Jesteście w stanie polecić mi taki sektor IT, w którym mógłbym się ciągle rozwijać ? Przez te 2 lata chciałbym się przygotować do zmiany branży tak żeby wejść już z konkretnymi umiejętnościami, nie mogę sobie pozwolić na staż czy też praktyrki. Dodam tylko, że bardzo chciałbym pracować z klientami zagranicznymi. Od jakiegoś czasu polubiłem naukę języka angielskiego (aktualnie uczę się na poziomie b2) a także zamierzam w niedalekiej przyszłości odświeżyć język niemiecki, którego uczyłem się kilka dobrych lat. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o wskazanie konkretnego stanowiska czy też firmy na jakiej miałbym pracować bo o tym ja muszę zdecydować, jednak mam nadzieję, że znajdą się osoby, które przybliżą lub nakreśla mi kierunek w jakim hipotetycznie mógłbym się rozwijać. Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Myślę, że mógłbyś celować w jakieś zagadnienia IT support. Tutaj dróg jest wiele, może to być support w administracji serwerami itp., support w firmach sprzedających jakieś dedykowane oprogramowanie itp. Ale może też być inny kierunek, połączenie jakby supportu software ze sprzętem, mój znajomy kiedyś pracował w jakieś firmie, zajmującej się instalowaniem ekranów reklamowych w marketach. Pamiętam, że mieli sporo roboty i generalnie jego rolą było zarówno "babranie się" w sprzęcie, jeżdżenie i montaże jak również zajmował się kwestią oprogramowania, konfiguracji itp. i potem wsparcia.

Kiedyś też mąż znajomej wiem że pracował w supporcie dla Biedronki. Był odpowiedzialny m.in. za obsługę telefoniczną wewnątrz firmy w zakresie awarii i problemów z oprogramowaniem jakiego firma używa, jeździł też czasami na  jakieś serwisy sprzętu, ale chyba bardziej jako człowiek "od softu".

Nie polecę Ci nic bardziej szczegółowo bo nigdy w takich czymś nie pracowałem, ale myślę, że taki IT support mógłby być dobrym hasłem dla Ciebie, z którym powinieneś uderzyć do wuja google :)
komentarz 24 marca 2019 przez shiver Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za odzew. Na pewno będę badał temat. Nie wiem czemu ale stanowiska ze słowem support w nazwie kojarzą mi się z mało rozwijającymi i słabo płatnymi - takie chodziły opinie od kolegów ze studiów, którzy pracowali w "supporcie".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,117 wizyt
+10 głosów
1 odpowiedź 649 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...