• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wentylatorami PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Witam,
Po zmianie obudowy na taką z wbudowanym regulatorem obrotów na molex, przy każdym odpalaniu pc muszę naciskać f1, ponieważ wywala "system fan failure". Tak, jest to płyta della. Wcześniej był podpięty dodatkowy wentylator, którego teraz nie ma. Czy da się jakoś tego pozbyć nie podpinając tego wentylatora ? jakaś "zworka" do wentylatorów ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
W BIOSie powinna być opcja CPU/System fan fail warning.
komentarz 25 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
okej, zaraz sprawdzam dzięki za odpowiedź :)
komentarz 25 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
niestety nie mam takiej opcji
komentarz 25 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

No faktycznie dla Della napisać poprawny BIOS to zbyt wiele. Gościu zrobił coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=yQK91JNa7ng

ale nie sądzę, żeby się opłacało rozbabrywać kable kontrolera obrotów specjalnie dla Dell'a 

komentarz 25 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Poleciałem na partyzantkę i przedłużyłem kable wentylatora i wrzuciłem go na przód by wiał do środka. (Tylny naturalnie wyciąga) jednak wolałbym coś na zasadzie sztucznego obciążenia. Może wiesz gdzie dostane coś takiego, jak to zrobić ?  Myślałem by dać tam rezystor zamiast wentylatora, jako iż nie wnikałem głębiej w tematy, to nie wiem czy czegoś nie usmażę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez HEROS11FMXD Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 518 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Przemiixx Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...