• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spring, .jsp a .html

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w Java przez Rybamen Początkujący (420 p.)
Witam mam pytanie odnośnie Springa, wykorzystuję w formularzu logowania plik z rozszerzeniem .jsp wykorzystujący taglib itp, strona domowa jest typu .html i działa, wiem że można ustawić : resolver.setSuffix(".jsp"); ale wtedy nie działają strony .html. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
wybrane 4 kwietnia 2019 przez Rybamen
 
Najlepsza
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeśli pliki widoku kończą się na .html, a ustawisz suffix na jsp, to nie może to działać, bo będzie Ci zwracać złą ścieżkę -> plik index.html, a index.jsp to dwa różne byty.
2
komentarz 24 marca 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
OP pyta raczej, o sytuację w której ma kilka stron w jsp a kilka w htmlu. Imo wystarczyłoby wtedy po prostu nie ustawiać typu metodą resolver.setSuffix(), tylko w controllerze zwracać stronę wraz z rozszerzeniem. Tylko z drugiej strony: zadalbym sobie pytanie, czy wszystko od strony architekturowej jest w porządku? Imho nie stosowalbym jsp, tylko jak już Thymeleafa, albo jakis framework js do frontendu.
komentarz 24 marca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

  OP pyta raczej, o sytuację w której ma kilka stron w jsp a kilka w htmlu 

Rzeczywiście, chyba tak.

Prawdopodobnie trzeba by wtedy stoswać albo to co Ty proponujesz lub dwa ViewResolver'y:

https://stackoverflow.com/questions/18215402/spring-mvc-with-multiple-view-resolvers

Które lepsze, nie wiem, teoretycznie w pierwszym jest większa kontrola, a w drugim nie trzeba pamiętać, że mogą istnieć dwa rozszerzenia do widoków.

 

Natomiast jeśli jest to całkowicie nowa aplikacja to ostania propozycja jest najlepsza tzn:

Imho nie stosowalbym jsp, tylko jak już Thymeleafa, albo jakis framework js do frontendu.

komentarz 4 kwietnia 2019 przez Rybamen Początkujący (420 p.)
Dziękuje panowie za podpowiedzi problem rozwiązałem, błąd rozwiązałem używając Thymeleafa i wtedy działały mi strony z rozszerzeniem .html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2017 w Java przez lewy Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w Java przez Szymon Ciamaga Obywatel (1,980 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 572 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...