• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Napisałem coś w Angularze - i co dalej? :)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
791 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w JavaScript przez rav89lodz Użytkownik (590 p.)

Dzień dobry,

sprawa dla mnie nieoczywista wygląda tak:

jeśli ktoś chce, żeby napisał mu kalkulator to wezmę C#, coś tam napiszę i odeślę temu komuś plik.exe, ewentualnie + jakiś.dll

jak ktoś chce prostą stronę www to wezmę html, css, trochę js, może jakiś php i odeślę mu kilka plików, które ten ktoś wrzuci sobie na serwer i wszystko gra wink

Natomiast co się dzieje jeśli ktoś chce, żebym napisał coś dla niego w Angularze? Czytałem o jakiś warstwach po stronie serwera, aplikacji i klienta, ale nic z tego nie rozumiem. Chciałbym tak konkretnie wiedzieć (o ile da się w ogóle tak odpowiedzieć), co odesłać temu komuś, jeśli chce mieć aplikację Angularową, gdzie to wrzucić, jak ewentualnie uruchomić, żeby nie chodziło na localu. I w dodatku ta ilość pobieranych komponentów przy tworzeniu projektu... cheeky

Jeśli ktoś mógłby prostymi słowami wytłumaczyć albo polecić jakiś przejrzysty artykuł na ten temat to byłbym wdzięczny, bo dotychczas, wszystko co czytałem wydaje mi się bardzo skomplikowane.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

tutaj nie ma kompletnie żadnej różnicy między wrzucaniem plików apki html/css, plików php czy apki angulara. W angularze po prostu robisz builda produkcyjnego (poczytaj sobie o różnych opcjach angular cli) i stworzonego builda wrzucasz na serwer, ot tyle, żadnej więcej filozofii.

Chyba, że chcesz zrobić SSR to wtedy musisz jeszcze odpalić jakiś skrypt np. node aby nasłuchiwał na odpowiednim porcie i serwował content.

I w dodatku ta ilość pobieranych komponentów przy tworzeniu projektu...

ale co tu masz na myśli? Wszystko masz w buildzie produkcyjnym, niezbyt rozumiem co jeszcze chciałbyś dorzucac?

 

komentarz 23 marca 2019 przez rav89lodz Użytkownik (590 p.)

Dzięki za odpowiedź smiley chodzi o to, że zwykła strona którą robię to około 20/30 plików i to wszystko. Projekt w Angularze który zrobiłem miał ich około 4000 i ważył prawie 300 MB, to sporo porównując do zwykłej strony www cheeky

komentarz 23 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
zawsze patrz na docelowy build produkcyjny, nie na zawartość całego folderu. Tak na marginesie, oceniając wielkość folderu (projektu) oczywiście nie ujmujesz w tym folderu .git :) ?
komentarz 29 marca 2019 przez rav89lodz Użytkownik (590 p.)
Rzeczywiście, sam bulid waży niewiele :) no właśnie chyba wszystko ująłem w tej wadze, cały katalog projektu, więc pewnie to mnie tak przeraziło :D
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Jak się nie mylę, to musisz zainstalować wymagane moduły na hosting (Poprzez SSH) a potem uploadujesz projekt
komentarz 23 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nie do końca, musisz po prostu zrobić builda produkcyjnego i masz gotowe pliki do wrzucenia, nic nie musisz instalować.
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2019 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
W Angularze zrobiłem tylko jedną mapkę więc może się nie znam ale...

Angular to tylko SPOSÓB tworzenia programu, framework. Pliki, które powstają po jego stworzeniu są takie same jak przy tworzeniu w js, css i html. Oczywiście, trochę się różni ich drzewo. Dodane są też niektóre inne pliki, dzięki którym framework wie jak działać . Lecz to co jest kodem/plikami końcowymi po prostu wsadzasz na odpowiedni serwer i działa.
komentarz 23 marca 2019 przez rav89lodz Użytkownik (590 p.)

Ok, dzięki za wyjaśnienie smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w JavaScript przez Krzysztof92 Początkujący (290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...