• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy moje posty idą w dobrą stronę ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Witam!

W moim ostatnim poście kilka osób zwróciło uwagę na to że posty na mojej stronie są zbyt krótkie. Postanowiłem wziąć się w garść i to poprawić. Napisałem recenzje airpodsów od apple. Napisanie tej recenzji zajęło mi kilka godzin. Bardzo się starałem i chciałbym prosić o opinie i jak duże są szanse na tot iż google wypozycjonuje moją stronę dzięki temu ;) z góry dzięki za poświęcony czas

 

http://technologyweb.pl/all_reviews/review_4.html

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
wybrane 24 marca 2019 przez Layoutowiec
 
Najlepsza

Po 1 
ogarnij jakiś system CMS 
może być nawet wordpress
bo ręczne klepanie wszystkiego w html bardzo wydłuża twój czas, a wcale nie sprawia że twój blog będzie lepszy 
a nawet idzie to w drugą strone, wszelkie zmiany na blogu będą trudne w przyszłości

Po 2
jeśli napisanie takiego posta zajmuje ci 8 godzin, to może zmień tematykę
post o tej długości zakładając że chcemy napisać dobrą jakość pod względem gramatycznym zajmuje 15... góra 30 minut - już z uwzględnieniem sprawdzania statystyk

Po 3 
tak jak napisał Secrus 
brakuje tu wielu elementów technicznych
co prawda są podstawowe informacje o cenie i baterii, ale to jednak zbyt mało jak na recenzję techniczną 
wygląda to troche tak, jakbyś na siłę chciał prowadzić bloga technicznego, ale brakuje ci tematów 
może jest coś innego, gdzie masz sporo doświadczenia i mógłbyś przekazać sporo własnych przemyśleń 

Po 4 
nie przejmuj sie krytyką, człowiek uczy się na błędach 
ten blog po czasie upadnie
po czasie założysz kolejnego
będziesz sie cieszyć że popełniłeś mniej błędów, jest lepsza jakość i większy ruch 
ale też upadnie 
po nim założysz jeszcze innego 
który będzie jeszcze lepszy i będzie robił jeszcze lepszy ruch 
i tak dalej...
do momentu aż uznasz że aktualny blog ma fajną jakość i robi zadowalający cie ruch 

Po 5
bądź systematyczny 
ja nie jestem i mój blog ma skoki oglądalności, ale zauważyłem że w najlepszej kondycji jest, kiedy jestem regularny i systematyczny 
do tego stopnia, że na aktualnym który ma mniej więcej miesiąc, przez pierwszy tydzień udało mi sie wygenerować taki ruch, jak na poprzednim blogu - przez pół roku 

Tak jeszcze dorzuce chamską reklame mojego bloga 
LINK do bloga

komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No dobra. Zmienię to naprawdę wezmę te wszystkie opinię pod uwagę. A co do prowadzenia bloga na WP to czy to coś kosztuje. I jeżeli mogę spytać jaki uch mniej więcej osiąga twój obecny blog i czy korzystałem z jakiejś promocji
komentarz 23 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Wordpress jest darmowy i open source
Stawiasz go na hostingu i sobie działa

Niektóre wtyczki i szablony masz płatne, niektóre darmowe
Ale zawsze możesz zrobić coś własnego, jak gotowce ci się nie podobają

Jeśli nie chcesz płacić za hosting to możesz wybrać darmowy gdzie masz max możliwości

Albo ten od wordpress.com, gdzie te możliwości są troche obcięte, ale adres domeny jest przyjazny i konfiguracja wszystkiego jest łatwa => ok opcja na start, kiedy chcesz sprawdzić czy jesteś w stanie przyciągnąć innych samą treścią, bez super efektów
Jak pomysł się sprawdzi, warto zainwestować w coś ciekawszego

Ale z tego co widze to masz ogarniętą domene, także nie powinno być problemów
komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
no tak mam wykupioną ale jest ona ".pl" i wyskakuje mi że wordpress jej nie obsługuję i mogę ja zmapować ale ta opcja jest już płatna
komentarz 23 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
jak to?

wrzucasz pliki wordpressa na hosting
wchodzisz na strone
i konfigurujesz
komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej

a pliki wordpressa to dokładniej...

przepraszam ale w sprawach cms jestem kompletnie zielony
komentarz 23 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

pobierasz https://pl.wordpress.org/download/

wrzucasz pliki na hosting 
wchodzisz przez przeglądarke na adres strony 

konfigurujesz 

działa 

komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Wchodze na adres strony w sensie technologyweb.pl ?

I gdzie to trzeba skonfigurować ?
komentarz 23 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
no tak

konfiguracja jest zrobiona "jak dla idiotów"

tak zwane klikanie dalej i czasami wpisujesz nazwe czegoś albo hasło
komentarz 24 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej. Wszystko przebiegło pomyślnie. Teraz jedynie zastosować się do porad i powinno być coraz lepiej. Dzięki
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2019 przez niezalogowany
Jeśli napisanie kilkudziesięciu linijek tekstu zajmuje Ci kilka godzin, to zastanów się, czy jest sens to ciągnąć... Bo skoro to trwa tak długo to albo nie wiesz o czym piszesz i lejesz wodę na siłę, albo nie masz nic ciekawego do powiedzenia na dany temat.
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Te kilka linijek pisałeś "kilka godzin"? Mam wrażenie, że to jest napisane na kolanie w 15 minut. Recenzja słuchawek, w której nie ma ani słowa o jakości dźwięku, ani technicznych szczegółów dotyczących głównej funkcji słuchawek. Jak na "recenzję" brakuje też własnej opinii o produkcie, odczuć z testowania/używania, chociażby kilku słów na temat tego, czy osobiście polecasz wydatek takiej, a nie innej kwoty na dane urządzenie.

PS Design jest rozjechany całkowicie. Puste linie w tekście (po co?), całość bez sensu przesunięta do lewej strony zamiast na środku, jak na większości stron, dodatkowo ramka z tekstem (nieczytelnym) zasłaniająca navbar. Nie wspominając już o wyglądzie linku. Jak ktoś będzie z jakiegoś powodu chciał wrócić do twojej recenzji i zapisze sobie link, to skąd ma pamiętać, że review_4 to akurat recenzja słuchawek, a nie czegoś innego? Wybacz dosadne określenie, ale syf. Wstydziłbym się z czymś takim wychodzić do ludzi.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Tak z ciekawości CMS do technologyweb napisałeś sam od podstaw?
komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Znaczy mógłbyś troszkę jaśniej bo nie do końca chyba rozumiem o co ci dokładnie chodzi...
komentarz 23 marca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Czy http://technologyweb.pl/ korzysta z gotowego systemy zarządzania treścią, typu Wordpress, czy napisałem wszystko od zera?
komentarz 23 marca 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
napisałem wszystko od zera

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 634 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ciamciam Początkujący (350 p.)
+13 głosów
12 odpowiedzi 6,147 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Offtop przez niezalogowany

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...