• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portal lub giełda typu oferuje / sprzedaje dla rolników i małych gospodarstw

Object Storage Arubacloud
0 głosów
350 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez nongrata Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 marca 2019 przez nongrata
Szukam drużyny/ludzi, chce stworzyć team, po to żeby zaprogramować portal dla rolników. Otóż, o co chodzi:

Stworzenie giełdy Internetowej dla Polskich Rolników i małych i dużych gospodarstw mogłaby być super sprawą.
Portal by działał sprawnie w kolejny sposób:

 

Z perspektywy sprzedającego (czyli rolnika):

1. Rolnik otwiera swój wirtualny sklep na portalu.
2. Rolnik podaje swoja lokalizacje (Województwo, Powiat i Miasto)
3. Rolnik wstawia produkty które chce sprzedać i podaje cenę za kg (jak sprzedaje kapustę, to podaje to pod rubrykę “warzywa”, jak mleko to rubryka “nabiał” i tak dalej.)
4. Wirtualny sklep rolnika zostaje na stałe na portalu, ale swoje oferty w sklepie, rolnik musi co jakiś czas aktualizować i potwierdzać że są nadal aktualne.

 
Z perspektywy odwiedzającego Portal (czyli potencjalnego Klienta):

1. Potencjalnego Klient może używać wyszukiwarki na portalu.
2. W procesie wyszukiwania, potencjalny Klient zaznacza tabelkę gdzie by chciał znaleźć swój produkt (czyli zaznacza Województwo, Powiat i Miasto).
3.1. Potencjalny Klient w następnej tabeli wybiera rubrykę, czyli czy szuka: nabiału, owocu, czy warzyw (itd.). --> i wyszukuje.
3.2. Albo Potencjalny Klient po prostu w wyszukiwarkę wpisuje konkretny produkt zamiast wybieracz w rubryce (nabiał, owoce, czy warzywa), --> i wyszukuje.
4. Wyniki wyszukiwania można dopasować od najwyższej do najniższej ceny lub do innych kryteriów.

 
Co wy na to?
Ja zacząłem sam budować ten projekt, jednak jest to za duży projekt na jedna osobę.
To jest tak jak daleko doszedłem (poniższy link), ale na obecny moment przerwałem prace nad tym: http://www.periodictablepdf.info/

Czy byłby ktoś chętny współpracować nad tym?
2
komentarz 20 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Wrzuć ten tekst normalnie a nie w blok kodu, będzie bardziej czytelny

(Jeśli tekst jest normalnie, to znaczy to, że autor już zmienił)
1
komentarz 20 marca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Sformatuj to inaczej, bo wrzuciles to w bloczek kodu i slabo sie to czyta na na przyklad ciemnej wersji i przewijanie w bok

2. Jezeli szukasz kogos, kto mialby to dokonczyc, to chyba wypada podac jakies wynagrodzenie

3. Sam nie wiem, czy tak owa strona sie przyjmnie
komentarz 20 marca 2019 przez nongrata Nowicjusz (130 p.)

@DragonCoder,

raczej chodzi mi o współprace, każdy będzie nad tym pracował jak i ile będzie chciał, byle by nie olewać.

Nie ma sensu na to kogoś zatrudniać, bo tak naprawdę, jak jakiś zamożny konkurent taki portal tez będzie chciał zrobić, to wyłoży sporo kasy, i myk, i będzie miał taki portal szybko gotowy.

ale do polki nic podobnego na rynko nie ma, no to warto spróbować.

komentarz 20 marca 2019 przez StanD Użytkownik (930 p.)
Fajny pomysł
komentarz 20 marca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co do inwestorow, to sie nie zgodze, bo kazda zamozna osoba z rozumem, nie bedzie robic apki na slepo, tylko bedzie wolala kupic juz aplikacje, ktora pokazuje soba jakis poziom, albo juz jest troche znana. Mniejsze ryzyko, przy troche wiekszych kostach

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
A co druga osoba miałaby z tej współpracy?
komentarz 20 marca 2019 przez nongrata Nowicjusz (130 p.)
na razie tyle co ja, to znaczy na razie nic. szukam malej drużyny która by chciała nad tym pracować i zobaczymy dokąd dojdziemy.

-może to być ogromny sukces

- może jakiś konkurent zrobi to lepiej i szybciej i nikt z tego nic nie będzie mial

- może ktoś z potencjalnej drużyny weźmie codę i ucieknie, i tez nic z tego nie będzie...
komentarz 20 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
A jeśli praca na % zysków
To jaki % możesz zaoferować takiej osobie?

Chodziło o to, co możesz dać gdyby projekt okazał się trafiony

I też co sam potrafisz i co możesz zaoferować od siebie -> np jesteś dobry z pisania backendu + pokrywasz wszelkie koszty finansowe i masz określony budżet na marketing
Żeby nie wyglądało to tak, że prawie nic nie umiesz i prawie nic nie robisz
Ktoś zrobi 90% projektu
A dostanie za to 20% zysku
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jak w tym wirtualnym markecie wyglądałaby logistyka? Pomysł dobry, ale chyba nie dla rolników. Więksi producenci inaczej zbywają swoje plony. Natomiast dla detalicznych klientów transport tych produktów będzie nieopłacalny. Wyszukiwarka po lokalizacji nic nie da, bo w miastach nie masz rolników, a poza nim będą za duże odległości lub mały popyt.

Fajnie, że wyszedłeś z inicjatywą, aby jakiś projekt wykonać, jednak przydałoby się, abyś napisał w jakich technologiach chcesz taki portal zrobić. Pozdrawiam.
komentarz 21 marca 2019 przez nongrata Nowicjusz (130 p.)
Przedewszytkim miał by to być portal tylko inserujący (gdzie, kiedy, za ile).

Co do Gdzie: na przyklad stoiska w mieście, sklep przy domu i tak dalej.

Przez portal nie zostaly by sprzedawane produkty. Przynajmniej na poczatku. Bo to by był za ogromny projekt i potrzebowało by mieć sporo pracowników obsługi klienta. Jest to na początku kompletnie nie możliwe,  może dopiero z czasem można zrobić opcje gdzie jacyś rolnicy bedą dowożic ich produkty na zamówienie.

Na początku chodzi tylko o to żeby rolnicy mogli ogłosic swoje produkty na targach czy przy domie. Targi są też w miastach. No i tam rolnik sie będzue mógł ogłosić że tam będzie stał. (Za błedy pisemne przepraszam, uczyłem sie za granicą.)
komentarz 21 marca 2019 przez nongrata Nowicjusz (130 p.)

@miro,

Zapomniałem jeszcze dopisać o technologiach. Ja to zacząłem robić w php/mysql. Oczywiście design i różne interaktywne sprawy by się zrobiło w JavaScript.
Słyszałem ze Python tez się nadaje do zarządzania bazą dan - czemu nie, jak ktoś będzie do tego przekonany. 

komentarz 21 marca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Domy rolników zazwyczaj znajdują się na wsi. smiley
Jakoś nie widzę potrzeby, aby korzystać z jakichkolwiek portali jak idę na targ. 
Może nie rozumiem tego pomysłu. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w PHP przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 5 września 2022 w PHP przez Delh Nowicjusz (170 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...