• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zresetowaniem komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez ŁUKASZ57 Nowicjusz (120 p.)
Dzień Dobry jest taka sprawa chciał bym oczyścić swój komputer ze zbędnych śmieci wirusów które spowolniają jego prace nie moge zrobić resetu komputera ponieważ jak kupowałem komputer to informatyk u którego go kupowałem zapomniał nagrać płyty rekowery komputer mam już 2 lata i to chyba najwyższy czas na oczyszczenie go ze zbednych śmieci chciał bym przywrócić go do stanu dewelopeloperskiego że tak to nazwe czyli chodzi mi o to żeby był na nim sam Windows wiedział by ktoś jak to zrobić mam jeszcze jedno małe pytanie czy ze strony microsoft da cie pobrać pełną wersje windowsa 7 8 10 lub jakiego kolwiek wiem że to co napisałem to takie troche masło maślane ale licze na waszą pomoc nie znam sie na informatyce więc mam z tym duży problem z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Serdecznie

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca 2019 przez Piotrek Bołoz Nowicjusz (160 p.)
Możesz zresetować komputer w ustawieniach zakładka odzyskiwanie lub pobrać system ze strony Microsoft https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO i zainstalować system na nowo jeśli podczas formatu dysku w instalatorze wyskoczy błąd tablicy partycji mbr należy wejść w cmd z poziomu instalatora i zmienić tablicę partycji na gpt ( poradnik w internecie zamiany mbr na gpt w cmd)
+1 głos
odpowiedź 21 marca 2019 przez Amiga68 Nowicjusz (160 p.)
Witaj. Żeby ładnie oczyścić system ze zbędnych programów, reklamiarzy i innych śmieci, które nazbierają się w systemie, nie potrzeba przeinstalowywać całego systemu. Polecam zastosować kilka prostych narzędzi do oczyszczenia:

1. Adwcleaner - program , który wyrzuci zbędne wpisy i programy "reklamiarze", najlepiej ściągnąć ze strony producenta: https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Uruchamiasz go, akceptujesz regulamin i pozwalasz na znalezienie śmieci, następnie naciskasz "wyczyść i zrestartuj".

2. Ściągasz sobie fajne narzędzie Symanteca - Norton Power Eraser - wyszukuje głęboko ukryte wirusy.

https://support.norton.com/sp/pl/pl/home/current/solutions/kb20100824120155EN_EndUserProfile_pl_pl

Po uruchomieniu, postępuj zgodnie z opisem, restart i czyszczenie śmieci.

Po tych dwóch programach, dobrze byłoby żebyś wkleił listę programów które masz zainstalowane, najlepiej wejdź, w Panel Sterowania/Programy/Odinstaluj program i zrobił PrintScreena. Powiem Tobie co odinstalować.

3. tak samo mógłbyś pokazać co uruchamia się w tle. Najeżdżasz na ikonę lupki i wpisujesz msconfig

Pojawia się program "konfiguracja systemu" ,wchodzisz w zakładkę Uruchamiane i tam masz link "Otwórz Menadżera zadań. I to co Tobie pokaże zrób też print screena.

To tyle na szybko. :-) Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 294 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 237 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 563 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...