• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RainCaptcha na stronie

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2019 w PHP przez Mateusz Kacprzak Początkujący (360 p.)
Hej podłączak ktoś Captche "RainCaptcha" na stronie? Ja właśnie teraz próbuje ale ciągle nie działa
1
komentarz 18 marca 2019 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
A jakiej odpowiedzi oczekujesz po tak zadanym pytaniu?

Tak/Nie?

Może co nie działa jakieś błędy no i oczywiście warto pokazać swój kod.
1
komentarz 22 marca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie

mam nadzieję, że pomogłem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 marca 2019 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Nie wiem jak ty, ale ja bym skorzystał z Google Captcha. Lepiej wykonane, popularniejsze no i generalnie uważane za 'bardziej profesjonalne' rozwiązanie :). I do tego, jeszcze MZ nagrał odcinek kursu o podpinaniu tego do strony.
komentarz 21 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Lepiej wykonane, popularniejsze no i generalnie uważane za 'bardziej profesjonalne' rozwiązanie :)

dokładnie, po co kombinować z jakimiś niszowymi rozwiązaniami, jak google mocno brnie dzisiaj w ML, a algorytmy na ich captcha są naprawdę mocne... szczególnie w wersji invisible.

 

I do tego, jeszcze MZ nagrał odcinek kursu o podpinaniu tego do strony.

wystarczy dokumentacja google :) jest tam naprawę wszystko czego potrzeba aby szybko zaimplementować captchę, no i pytanie czy ten filmik MZ faktycznie pokazuje wszystko, np. ogranie walidacji w back-endzie czy kwestię wystawiania odpowiednich kluczy do testów automatycznych itp. Dlatego wg mnie lepiej bazować na dokumentacji gdzie masz komplet materiałów.

komentarz 22 marca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

filmik MZ (...) kwestię wystawiania odpowiednich kluczy do testów automatycznych itp.

You made my day laughlaugh

komentarz 22 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
czepiasz się :), chodziło mi po prostu o to, że tego typu rzeczy zmieniają się i nie zawsze (a raczej rzadko) kursy, filmiki itp. są na bieżąco. Potem ktoś ogląda godzinę filmik, chce podpiąć coś u siebie i nagle okazuje się, że jest zupełnie nowe API, nowe rozwiązania, np. captcha invisible, kiedyś jej nie było, nie wiem czy w tym filmie jest omawiana czy nie, ale w dokumentacji google mam pewność, że jestem na bieżąco. A te predefiniowane klucze do testów to owszem, można mówić, że pierdoła, ale uwierz mi, byłem świadkiem gdzie ludzie wgrywali captchę a potem zdziwienie, że testy padają jak muchy i build rozwalony w drobny mak... a wystarczyło doczytac dokumentację i dać jakiś "pstyczek" aby dla testów rzucał te konkretne klucze wskazane przez google :) (i tu akurat był typowy przypadek gdy osoba bazowała na jakimś artykule z medium.com nie analizując dokumentacji... gdyby weszla w docs to problemu by nie było i straconego czasu na fixy itp.)

Nie jestem przeciwnikiem kursów online, w żadnym razie. Sam kilka razy trafiłem na całkiem ciekawe kursy, ale uważam, że takie "drobne rzeczy" jak captcha, użycie jakieś libki itp. warto robić z dokumentacją, a nie tutkami, bo te mogą być mocno nie aktualne. Ot, tylko o to mi chodziło :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 376 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w PHP przez _Visni4PL_ Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2022 w PHP przez TlenekWodoru Użytkownik (520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2023 w PHP przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...