• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy na tym złomku pójdzie mi Windows 10 64bit

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Witam po korzystaniu z Windowsa 8.1 64bit stwierdziłem że pójdę o krok dalej i sprawdzę ten komputer na Windowsie 10 ale pytanie czy on mi tu pójdzie ?

Core 2 Duo 2.66 Ghz
8 GB ram
160 GB dysk (moge dodać jeszcze jeden 160GB)
Intel G965 express (grafika integra)

I mam jeszcze jedno pytanie bo mam pendriva 4GB ale on ma pamięci wolnej 3.7 GB da sie to jakoś zmienić ?
2
komentarz 18 marca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Windows 10 inwigiluje użytkowników. Na dodatek, co chwile pobiera gigabajty aktualizacji, które często podczas instalacji blokują ci na długo dostęp do komputera. Polecam jakiś normalny system, np. Linux, albo inny uniksopodobny system operacyjny.
komentarz 18 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Win 7 najlepszy
komentarz 18 marca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Windows 8.1 jest lżejszy od Win 7 i wykorzystuje lepiej CPU i zużycie RAM.

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/windows-7-vs-windows-8.html

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2019 przez Szlugas Użytkownik (800 p.)

Wymagania Windows 10.

  • Procesor 1 GHz wspierający instrukcje PXE, NX oraz SSE2
  • 1 GB pamięci RAM dla wersji 32- bitowej oraz 2 GB dla wersji 64-bitowej
  • 16 GB miejsca na dysku dla wersji 32-bitowej oraz 20 GB dla wersji 64-bitowej
  • Karta graficzna z obsługą DirectX 9

Więc na spokojnie powinno Ci pójść.

Co do pendrive to normalne ponieważ producenci mają swój przelicznik i dla nich 1000MB = 1GB. W rzeczywistości komputer korzysta z systemu dwójkowego i dla niego 1024MB = 1GB. Więc to normalne, że pendrive ma troche mniejszą pojemność niż ta deklarowana przez producenta.

Jeśli chcesz wypalić Windows'a na bootowalnego pendrive polecam przynajmniej "8GB".

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,044 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...