• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel problem z adresowaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adax Nowicjusz (190 p.)
EXCEL.

CZY JEST TUTAJ OSOBA, KTÓRA MOGŁABY MI POWIEDZIEĆ CZY JAK ZASTOSOWAŁAM ADRESOWANIE MIESZANE A MOJA KOLEŻANKA WZGLĘDNE ALE WYSZŁY NAM TE SAME WYNIKI W TABELACH TO CZY KTÓRAŚ Z NAS POPEŁNIŁA  JAKIŚ BŁĄD. Wyniki wyszły te same jak juz wspominałam. Chodzi tylko o to że mamy wysłać nasze prace do środy i nie wiemy czy nie popełniłysmy jakiegos błędu .

z góry dziękuję za wszelką odpowiedź,

pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2019 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
wybrane 25 marca 2019 przez Adax
 
Najlepsza
Rozwiazanie - zobacz czy masz "dolary" w formule....

Wygląda to w skrócie tak:

A1 -  adres względny

A$1 lub $A1 - adres mieszany

$A$1 - adres bezwzględny

Wyniki mogą wyjść takie same - poprawność adresowania wychodzi dopiero przy przeciąganiu formuł wzdłuż lub/i wszerz.

PS. Jeśli korzystasz z odwołań W1K1 sprawa wygląda podobnie - jeśli będzie trzeba mogę opisać.
komentarz 18 marca 2019 przez Adax Nowicjusz (190 p.)
Dolary dałam poto zeby zablokować kolumnę, ale bez blokowania wyniki wyszły te same. W zadaniu nie było 1 kolumny tylko kilka z danymi. Jak Ci się wydaje któraś z nas popełniła błąd ? Nie mam się kogo zapytac więc proszę odpisz na to pytanie.
komentarz 18 marca 2019 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Rozumiem, że formuła była wpisana do kolumny i przeciągana w dół? Jeśli tak - brak "usztywnień" kolumn może nie przeszkadzać  - tym bardziej jak w formule zliczałyście z całej kolumny. Jeśli miałbym coś więcej powiedzieć - napisz proszę prywatną wiadomość - postaram się pomóc.
0 głosów
odpowiedź 18 marca 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Możesz wysłać plik rzucę okiem :)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 1,066 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 2,577 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...