• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - Program do nauki angielskiego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2019 w Java przez Paweł Szewczyk Obywatel (1,410 p.)
zmienione kategorie 17 marca 2019 przez criss

Wzorując się na popularnych aplikacjach do nauki angielskiego 

https://instaling.pl/ 

https://pl.duolingo.com/

Postanowiłem napisać swoja aplikacje na Javie, mam jednak problem z zapętlaniem słówek. Chciałbym, aby po wpisaniu złego słowa słowo to było powtórzone po raz drugi, ale dopiero na końcu pętli. Nie wiem jednak jak to zrobić, i nie wiem jak mogę wyszukać informacje o takiej petli

    public static void main(String args[]) {

        String[] word_pl = new String[]{"perspektywy", "emerytura", "wynagrodzenie(np.miesięczne)", "zapłata", "elastyczność", "siła", "przedstawienie / występ",
                "ścieżka kariery", "umiejętny / zręczny", "odważny / dzielny", "uczciwy / prawdomówny", "pewny siebie", "przekonywujący", "cierpliwy",
                "denerwujący", "trudny / uciążliwy", "rządzicielski / apodyktyczny", "ostrożny", "niedbały", "rozważny", "zarozumiały / nadęty", "ciekawski",
                "śmiały / mążny", "śmiałek / brawurowo odważny", "uparty w dążeniu do celu", "wymagający", "hojny", "chciwy / dusigrosz", "skromny", "zazdrosny",
                "pełen życia /ożywiony", "dojrzały", "poukładany / porządny", "otwarty / towarzyski", "kontaktowy / towarzyski", "zadufany w sobie / dumny",
                "godny zaufania", "odpowiedzialny", "samolubny", "głupiutki / niepoważny", "mądry / główkujący", "stały(w uczuciach / psychicznie)",
                "delikatny / czuły", "bojaźliwy / lękliwy", "próżny", "rozsądny / mądry", "społeczny", "szycie", "szyć / przeszłe formy",
                "zakład wyzyskujący pracowników", "żelazko", "prasowanie", "handel", "mieć na własność / być właścicielem", "bawełna", "wełna",
                "jedwab", "wolna posada", "pismo przewodnie", "zarabiać na życie",
                };

        String[] word_ang = new String[]{"prospects", "pension", "salary", "wage", "flexibility", "strength", "performance", "career path", "skilful",
                "brave", "honest", "self", "persuasive", "patient", "annoying", "awkward", "bossy", "careful", "careless", "cautious", "conceited",
                "curious", "courageous", "daring", "determined", "demanding", "generous", "mean", "humble", "jealous", "lively", "mature", "neat",
                "outgoing", "sociable", "proud", "reliable", "responsible", "selfish", "silly", "smart", "stable", "tender", "timid", "vain", "wise",
                "social", "sewing", "sew", "sweatshop", "iron", "ironing", "trade", "owe", "cotton", "wool", "silk", "vacancy",
                "covering letter", "do for a living"
        };
        //inicjlizowanie 20 randomowch liczb
        int[] rand = new int[20];
        for (int i = 0; i <= 19; i++) {
            rand [i]= (int) (Math.random() * 60);
        }


        int i=0;
        //petla które wykona sie 20 razy
        for(int j=0;j<=19;)
        {
            System.out.println(word_pl[rand[i]]);
            Scanner scanner=new Scanner(System.in);
            String user = scanner.nextLine();
            //jesli user wpisał poprawne słowo
            if(word_ang[rand[i]].equals(user))
            {
                System.out.println("*Gratulacje");
                word_ang[i]=null;
                i++;
                j++;
            }
            //jesli user wpisał zle słowo
            else
            {
                System.out.println("#Niestety nie");
                System.out.println(word_ang[rand[i]]);

            }
//wszystkie złe słowa wyświetlone po raz drugi tu :
        }
    }

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 20 marca 2019 przez Paweł Szewczyk
 
Najlepsza
Na mobile coś źle mi się wyświetlają bloczki z kodem i nie mogę zobaczyć co tam dokładnie napisałeś, ale tak na szybko to najprostsze rozwiązanie (na etap nauki myślę, że ok) to może po prostu stworzenie jakieś oddzielnej listy, do której zapiszesz słowo gdy user poda jego złe tłumaczenie. Wtedy w dowolnym momencie możesz odpalić słówka z tej właśnie listy.

A tak nieco lepszym rozwiązaniem to byłoby trzymanie w jakieś liście słówek z informacją o ich tłumaczeniu poprawnym i złym, np. dwa pola na correct i incorrect, które mogłyby być jakimiś licznikami aktualizowanymi przy każdej odpowiedzi usera. Dzięki temu może sobie potem łatwo filtrować co wyświetlić, np. hasła z min. 2 dobrymi odpowiedziami można przypominać rzadziej, a te ze złymi częściej itp. Pozwoliłoby to też zrobić fajny konfig dla usera aby sam mógł zdecydować i ustawić sobie np. jakieś progi dla powtarzania słówek itp.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 481 wizyt
+6 głosów
6 odpowiedzi 1,207 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...