• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca/zlecenie jako junior programista. Jak je znaleźć?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
950 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Witam, jestem uczniem technikum i od jakiegoś czasu próbuję znaleźć zlecenie i nic z tego nie wychodzi, co spowodowało że jestem już solidnie zdemotywowany. Wygląda to tak że składam propozycje na upworku do zleceń na napisanie aplikacji. Prawie zawsze okazuje sie że już podobną aplikacje sam dla siebie pisałem wiec z umiejętnościami programowania u mnie nie ma problemu. Na początku dawałem normalne stawki za zlecenie jednak no to okazało sie złym pomysłem i było zero odezwu. Ostatenie 10 propozycji dałem za najniższą możliwą stawkę jaka sie da ustawić na upworku czyli 5$ przy każdym zleceniu dolaczałem oczywiscie jakies projekty ktore robilem i prawie zawsze juz cos podobnego pisałem. Niestety nic to nie dało i dalej to samo. Rozumiem że po paru dniach jest z 50 propozycji na te zlecenia i pewnie wiecej osob chce je robic "charetatywnie" i pewnie maja jakies doswiadczenie juz co powoduje ze ja jestem skreslony na starcie i nie mam szans sie nigdzie dostac ale co ja mam w takiej sytuacji zrobic? Rozumiem że te eldorado w IT jest wymyslone przez wykop i jakis szmieszkowych nauczycieli elektrykow po kursie weekendowym kursie z informatyki ale czy jest az tak zle ze jedyna szansa jest jakis darmowy staz czy cos innego za darmo lub prawie darmo?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ok. Może pokaz swojego githuba, bez tego to ciężko oceniać. Jaka technologia cię interesuje ? Znasz wzorce projektowe ?
komentarz 16 marca 2019 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)

gita nie prowadze, zawsze wysyłam screeny z aplikacji ktora napisalem, np ostatnio takie cos pisalem chcialem nawet wydac do app stora ale riot (wlasciciele praw autorskich do postaci ktore sie zgaduje) nie udzielili mi licencji. I oczywiscie jezyk swift. Wiem również że bez gita jest słabo i będe musiał go regularnie prowadzić ale nie uważałem że będzie on must have na jakieś drobne zlecenia ponizej 100$ 

komentarz 16 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Github to podstawa. Jak mawia Linus Torvards "Pokaż mi swój kod a powiem ci kim jestem", screenshot to jedno a jakość kodu to drugie. Jeśli coś jest tanie to oznacza że się nie cenisz i mało umiesz.
komentarz 16 marca 2019 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
dobra to zrobie lekki refactoring kodu i wrzuce wszystko na gita
komentarz 16 marca 2019 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
z tych screnów wynika tylko tyle że dodałeś jakąś grafikę na zasadzie

nagłówek

div1->jeden image

div2->drugi image

stopka

a obrazy ściągnąś  z neta bez obrazy ale gdybym dostał coś takiego to też bym się nie odezwał.

No bo co z tego że może i ładne jak w kodzie bałagan?
No i nie wiadomo czy to nie jest wydmuszka?
komentarz 16 marca 2019 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
A dzięki za słuszne spostrzeżenie, ja wysyłając takiego screena mam już ten kod w głowie zupełnie zapomiałem o spojrzeniu z boku, w tej apce to wyszło z 400 fajnych lini kodu
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Na upworku musisz też mieć jakąś historię zatrudnienia jeżeli nigdzie nie pracowałeś to będziesz miał dużo trudniej.

Ja jak mam uzupełniony profil to sami się zgłaszają po stawce 40$/h a to do devOpsa a to do angular.js(ble), i do javy kilka.

Więc może tu jest problem że masz kiepsko zrobiony profil? w sensie na upworku też musisz potrafić się sprzedać.

No ja mogę powiedzieć tylko tyle że gdybym widział kogoś kto się ogłasza za 5$ to z automatu bym go nie wybrał.

Profil i wynagrodzenie musi iść w parze.

Co do eldorado to w IT jest ale dla specjalistów na początku bywa trudno więc jak już się przebijesz to sam zobaczysz..
komentarz 16 marca 2019 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Wlasnie to jest ten problem ze bardzo cieżko jest zacząć. Też myślałem że oglaszanie sie za 5$ to moze byc nie najlepszy pomysł ale z drugiej strony przy drobnych zleceniach czy jakiś MVP gdzie budzet klienta to max 100$ mysle ze ta prawie ze charetatywna propozycja jest nie najgorsza przynajmniej kiedy probowalem z normalnymi ale zanizonymi stawkami to tez nie wychodzilo ;d
komentarz 16 marca 2019 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
No jest ciężko zacząć a z każdym dniem próg wejścia rośnie i niedługo dojdzie do sytuacji że juniorzy płacą żeby wykonać zlecenie :D między innymi dzięki takiemu podejściu że sami sobie stawki zaniżają.

A Ci co się wybili i mają już doświadczenie będą sobie zmieniać pracę i przebierać w ofertach ;p

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,931 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pomaraqcz Początkujący (380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 936 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 696 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...