• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kierunek wybrać?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Salaa1 Początkujący (460 p.)
Witam!

Jako iż jestem uczniem ostatniego rocznika gimnazjum, czeka mnie wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Ogólnie nie wiem jak mam zapisać o co mi chodzi, więc jak popełnie gdzieś błąd w "rozumowaniu" to z góry przepraszam.

Od jakiś trzech lat "bawię się" CSS i HTML Oczywiście rozumiem co pisze i nie robię tego na ślepo tzn. Wiem co się stanie po np. zmienieniu wartości X i jak temu zapobiec, oraz badając gotowce potrafię dojść do tego co odpowiada za co i dlaczego tak jest.

Jeszcze do niedawna zastanawiałem się żeby iść w  kierunku frontendu. Lecz ostatnio naszła mnie myśl "a może by tak iść w kierunku programowaniu w środowisku ios/android?" Taka myśl mnie naszła głównie  gdy zobaczyłem zarobki programisty ios, ale nie jest to jedyny powód, kolejny z nich to że firmy (chyba tak mogę to nazwać) odpowiedzialne za ios/android (czt.apple i Google ) rosną w "siłę" i być może, a raczej na pewno, za niedługo znajomość w programowaniu ios będzie jeszcze bardziej wartościowe.

Wracając do sedna sprawy.

Jaki wybór polecacie? Frondend czy powinienem zainteresować się bardziej ios / android? A może polecacie inny kierunek w branży IT?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie patrz na zarobki, to najgorsze co teraz możesz zrobić. Jeżeli frontend sprawia Ci przyjemność - ucz się go. Jeżeli nie spróbowałeś pisać na iOS/Android, to spróbuj. Jeśli poczujesz, że to fajne, to tego się ucz. Nie kieruj się zarobkami czy PRowym wyglądem firmy.
komentarz 16 marca 2019 przez Salaa1 Początkujący (460 p.)
Dzięki za odpowiedź, ale najbardziej boję się tego że w szkole nic mnie nie nauczą że nie znajdę pracy (słyszałem że bez znajomości tu i tam o pracę dla dopiero co świeżo upieczinego informatyka jest trudno)

Ogólnie wpadła mi taka myśl by po szkole zapisać się na jakieś kursy by mieć zawsze jakąś deskę ratunku. Co o tym myślisz?
komentarz 16 marca 2019 przez Mateusz Pijanowski Bywalec (2,130 p.)
Jeżeli chcesz coś osiągnąć w branży to po szkole i tak będziesz musiał uczyć się samodzielnie. Jeżeli uda ci się wyrobić odpowiednie nawyki codziennej pracy nad technologiami, które interesują cię w IT, to myślę, że w przyszłości, po szkole średniej nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pierwszej pracy jako junior.
komentarz 16 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

szkole nic mnie nie nauczą 

Zależy na jaki kierunek pójdziesz, jak na Technik Informatyk to z programowania raczej dużo Cię nie nauczą, ale pracę raczej znajdziesz (w jakimś serwisie, nie jako frontend dev :P)

Kursy nic nie dadzą, oprócz dodatkowych papierków. Czasami, rzeczywiście lepiej je mieć (głównie tyczy się to dużych firm), ale w średnich jak pokażesz portfolio i będziesz wiedział o co chodzi, raczej dostaniesz się na juniora. 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 404 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 392 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,636 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...