• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wakacyjna praca w IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,184 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez andres100 Nowicjusz (170 p.)
Cześć!

Macie może pomysł,gdzie w Krakowie student pierwszego roku informatyki mógłby podjąć pracę w wakacje?

Chodzi mi o jakieś miejsce,gdzie będę mógł złapać praktykę związaną z branża IT i przy tym w miarę zarobić(nie jakoś dużo,ale żeby to były kwoty przynajmniej porównywalne do tych,które można dostać jako np. kelner ).

Co do moich umiejętności to wiadomo jakieś podstawy C++,HTML,CSS,JS i algorytmiki.Nie wiem,czy jestem już gotowy na taki stricte intern w branży,bo jednak dopiero zaczynam przygodę z informatyką,ale chciałbym porobić chociaż coś w kierunku moich studiów,żeby do czegoś mi się ta wakacyjna praca przydała.

Mam jeszcze angielski na przyzwoitym poziomie(takie słabe C1).

Za każdą poradę i pomoc wielkie dzięki!
komentarz 16 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Sprecyzuj bo trudno się połapać. Chcesz się czegoś nauczyć czy chcesz zarobić?
komentarz 16 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Tak jak napisał => nauczyć i powoli wejść w branże
Ale też nie za darmo

Czyli z tego co ja rozumiem, płatny staż wakacyjny
Czegoś sie nauczy i kilka zł wpadnie
komentarz 16 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To raczej nie idzie razem w parze. Nauka kosztuje i nie jest płatna. Nikt nie inwestuje swojego czasu i pieniędzy w osoby które po 2 miesiącach wracają do szkoły.
komentarz 16 marca 2019 przez andres100 Nowicjusz (170 p.)
Oczywiście nie musi być to coś,co przyniesie mi jakieś ogromne zyski.

Chce sobie trochę dorobić,żeby mieć pieniądze na wyjazd wakacyjny i jednocześnie choć trochę poduczyć się jakieś przydatnych rzeczy na studia/do przyszłej pracy.
komentarz 16 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Czy ja wiem
Niektóre firmy oferują wakacyjne staże

Za jakieś grosze ale jednak

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Polecam ci panoramę firm. Otwierasz panoramę firm i szukasz firm. Następnie wybierasz z 10 firm które pracują w technologiach które cię interesują. Następnie drukujesz CV i osobiście idziesz do tych firm i prosisz o rozmowę z szefem. Na tej rozmowie gadasz że jesteś studentem chcesz się uczyć itp. Proponuje wybierać mniejsze firmy wtedy kontakt z szefem będzie łatwiejszy i masz większą szansę na zatrudnienie.
1
komentarz 16 marca 2019 przez andres100 Nowicjusz (170 p.)
Dzięki,spróbuje coś pokombinować w tym kierunku ;)
komentarz 16 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Proszę bardzo ;)
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Możesz sobie założyć konto na portalu Linkedin - na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Powinny też być na Twoim wydziale jakieś targi pracy, czyż nie?
komentarz 16 marca 2019 przez andres100 Nowicjusz (170 p.)
Wiadomo mamy targi pracy,ale raczej mało kto chce zatrudniać osoby,w dodatku jeszcze nie ukształtowane na okres jedynie trzech miesięcy.
komentarz 16 marca 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Skąd to wiesz, skoro nie pytałeś? Przecież celem tych targów pracy jest znalezienie przez firmy nowych ludzi do pracy/stażu... Oni nie robią tych targów ot tak żeby się pokazać.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 336 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 448 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bert997 Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...