• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik Informatyk a matematyka

0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 15 marca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Moziu Nowicjusz (200 p.)
Witam,mam pytanie odnośnie tego kierunku,zapisałem się dzisiaj w Cosinusie na TI,wesprze mnie ktoś odpowiedzią odnośnie tego czy jest duzo matematyki w  szkole policealnej? Cholernie nie lubię matmy,jestem z niej tez słaby,ale interesuję się programowaniem i samym sprzętem komputerowym,zalezy mi na dobrej pracy,nawet jesli jest jakas matma to dla przezycia dla kogoś kto woli jej unikać?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 marca przez Sobol3k Użytkownik (690 p.)
Matematyki nie ma zbyt dużo głównie to przeliczanie liczb na system binarny, trójkowy, piątkowy, ósemkowy czy szesnastkowy. Do tego nauczysz się o bramkach AND | OR | NOT, jak przeliczać jednostki wagowe plików + milisekundy na sekundy itd. Ogółem nie ma tego zbyt dużo, a w samej szkole nie nauczysz się zbyt dużo np: w moim przypadku dowiedziałem się co nieco o sieciach i linuksie z którym nie miałem nigdy styczności. Jeśli chcesz coś osiągnąć to niestety ale musisz w domu sam pracować. Dla papierka warto jednak ukończyć.
+1 głos
odpowiedź 15 marca przez Kamil Miler Początkujący (340 p.)
Nie unikaj bo ważną cechą programisty jest to że podczas programowania rozwiązuje problemy, wbrew pozorom powinieneś się cieszyć gdy napotkasz w kodzie jakiś problem do rozwiązania. Z matmą sobie poradzisz, jeśli nic nie wyniesiesz z lekcji to zapisz się na dodatkowe i rób więcej przykładów w domu, rób zadania domowe z matmy powodzenia :) Ucz się rozwiązywać nie rozwiązań. W przyszłej pracy może nie będziesz mieć wcale kontaktu z matematyką
0 głosów
odpowiedź 15 marca przez Nortalf Użytkownik (750 p.)
Nie wiem jak w Cosinusie, ale ja na studiach miałem trochę tej matmy. Miałem takie przedmioty matematyczne:
1. Analiza matematyczna i algebra liniowa
2. Metody probabilistyczne i statystyka
3. Matematyka dyskretna i teoria obliczeń
 

Niektóre rzeczy były trudne, były całki itd. Niektóre rzeczy były ciekawe i (dla mnie) łatwe a nawet przyjemne np. logika matematyczna. Jestem na ostatnim roku informatyki, także to nie są wiadomości ze średniowiecza tylko dosyć świeże.
Wszystko jest do przeżycia, zależy na jakich wykładowców trafisz, ale mimo wszystko ludzie zdają te studia. Poz tym w ich interesie też nie jest oblewanie ludzi masowo.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia przez Damian_Pe Nowicjusz (140 p.)
@MoziuTak się składa, że uczę się w cosinusie i z całą pewnością poleciłbym tę szkołę każdemu. Jeśli zaś chodzi o samą matematykę to na zajęciach nie ma jej za dużo. Tak jak napisano wyżej nauczysz się przeliczania systemów (z dziesiątkowego na szóstkowy itd) oraz jednostek. Prowadzący zajęcia głównie stawiają nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy jednak potrafią również świetnie naprowadzić na zdobywanie teoretycznych meandrów. Chętnie odpowiadają na pytania bardziej dociekliwych uczniów - co jest dużym plusem. Wydaje mi się, że z odrobiną własny chęci i pomocą nauczycieli będziesz w stanie dobrze się przygotować do zawodu.
komentarz 6 kwietnia przez mrspock1 Mądrala (5,120 p.)
Naprawdę warto pouczyć się programowania liniowego do rozwiązywania bardzo wielu ciekawych zadań z optymalizacji. Teoria opiera się na układach równań pierwszego stopnia wielu zmiennych. Możesz wziąć korepetycje żeby ją zrozumieć i już po kilku godzinach będziesz znał i teorię i algorytm. Potem masz dosłownie setki pasjonujących zadań do zaprogramowania. Na przykład masz różne gatunki kawy o różnym składzie i wartości finansowej. Masz dobrać ile każdej kawy wyprodukować znając ograniczenia z posiadanego zapasu. Komputer ci to obliczy i satysfakcja z tego jest duża. Możesz zrobić aplikację internetową i dać użytkownikowi współczynniki jakie chce wprowadzić, a algorytm za chwilę policzy mu optymalna wartość dla podanych danych.Naprawdę warto uczyć się różnych algorytmów matematycznych. Są takie, które są łatwe do ogarnięcia. Algorytmy z algebry liniowej wydają się tylko trudne na początku. Potem zobaczysz że jest dużo łatwiej je opanować niż cokolwiek innego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 412 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 257 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

67,016 zapytań

113,929 odpowiedzi

241,411 komentarzy

46,959 pasjonatów

Przeglądających: 154
Pasjonatów: 2 Gości: 152

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...