• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik Informatyk a matematyka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,322 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Moziu Początkujący (390 p.)
Witam,mam pytanie odnośnie tego kierunku,zapisałem się dzisiaj w Cosinusie na TI,wesprze mnie ktoś odpowiedzią odnośnie tego czy jest duzo matematyki w  szkole policealnej? Cholernie nie lubię matmy,jestem z niej tez słaby,ale interesuję się programowaniem i samym sprzętem komputerowym,zalezy mi na dobrej pracy,nawet jesli jest jakas matma to dla przezycia dla kogoś kto woli jej unikać?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 marca 2019 przez Sobol3k Użytkownik (690 p.)
Matematyki nie ma zbyt dużo głównie to przeliczanie liczb na system binarny, trójkowy, piątkowy, ósemkowy czy szesnastkowy. Do tego nauczysz się o bramkach AND | OR | NOT, jak przeliczać jednostki wagowe plików + milisekundy na sekundy itd. Ogółem nie ma tego zbyt dużo, a w samej szkole nie nauczysz się zbyt dużo np: w moim przypadku dowiedziałem się co nieco o sieciach i linuksie z którym nie miałem nigdy styczności. Jeśli chcesz coś osiągnąć to niestety ale musisz w domu sam pracować. Dla papierka warto jednak ukończyć.
+1 głos
odpowiedź 15 marca 2019 przez Kamil Miler Początkujący (340 p.)
Nie unikaj bo ważną cechą programisty jest to że podczas programowania rozwiązuje problemy, wbrew pozorom powinieneś się cieszyć gdy napotkasz w kodzie jakiś problem do rozwiązania. Z matmą sobie poradzisz, jeśli nic nie wyniesiesz z lekcji to zapisz się na dodatkowe i rób więcej przykładów w domu, rób zadania domowe z matmy powodzenia :) Ucz się rozwiązywać nie rozwiązań. W przyszłej pracy może nie będziesz mieć wcale kontaktu z matematyką
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2019 przez Nortalf Użytkownik (880 p.)
Nie wiem jak w Cosinusie, ale ja na studiach miałem trochę tej matmy. Miałem takie przedmioty matematyczne:
1. Analiza matematyczna i algebra liniowa
2. Metody probabilistyczne i statystyka
3. Matematyka dyskretna i teoria obliczeń
 

Niektóre rzeczy były trudne, były całki itd. Niektóre rzeczy były ciekawe i (dla mnie) łatwe a nawet przyjemne np. logika matematyczna. Jestem na ostatnim roku informatyki, także to nie są wiadomości ze średniowiecza tylko dosyć świeże.
Wszystko jest do przeżycia, zależy na jakich wykładowców trafisz, ale mimo wszystko ludzie zdają te studia. Poz tym w ich interesie też nie jest oblewanie ludzi masowo.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez Damian_Pe Nowicjusz (140 p.)
@MoziuTak się składa, że uczę się w cosinusie i z całą pewnością poleciłbym tę szkołę każdemu. Jeśli zaś chodzi o samą matematykę to na zajęciach nie ma jej za dużo. Tak jak napisano wyżej nauczysz się przeliczania systemów (z dziesiątkowego na szóstkowy itd) oraz jednostek. Prowadzący zajęcia głównie stawiają nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy jednak potrafią również świetnie naprowadzić na zdobywanie teoretycznych meandrów. Chętnie odpowiadają na pytania bardziej dociekliwych uczniów - co jest dużym plusem. Wydaje mi się, że z odrobiną własny chęci i pomocą nauczycieli będziesz w stanie dobrze się przygotować do zawodu.
komentarz 6 kwietnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Naprawdę warto pouczyć się programowania liniowego do rozwiązywania bardzo wielu ciekawych zadań z optymalizacji. Teoria opiera się na układach równań pierwszego stopnia wielu zmiennych. Możesz wziąć korepetycje żeby ją zrozumieć i już po kilku godzinach będziesz znał i teorię i algorytm. Potem masz dosłownie setki pasjonujących zadań do zaprogramowania. Na przykład masz różne gatunki kawy o różnym składzie i wartości finansowej. Masz dobrać ile każdej kawy wyprodukować znając ograniczenia z posiadanego zapasu. Komputer ci to obliczy i satysfakcja z tego jest duża. Możesz zrobić aplikację internetową i dać użytkownikowi współczynniki jakie chce wprowadzić, a algorytm za chwilę policzy mu optymalna wartość dla podanych danych.Naprawdę warto uczyć się różnych algorytmów matematycznych. Są takie, które są łatwe do ogarnięcia. Algorytmy z algebry liniowej wydają się tylko trudne na początku. Potem zobaczysz że jest dużo łatwiej je opanować niż cokolwiek innego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 104 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 558 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2021 w Egzaminy zawodowe przez Ferik Nowicjusz (240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...