• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - Niezrozumiała treść zadania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Java przez Dawidoo98 Użytkownik (600 p.)

Cześć,

mam do wykonania jedno z zadań. Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem treść zadania, dlatego się zwracam do Was.

Treść zadania brzmi następująco:

Przedstaw przynajmniej 3 różne przykłady wizualizujące zasadę widoczności zmiennej. Błędne odwołania wykomentuj używając komentarza blokowego, oraz opisz niedziałające linie wykorzystując komentarz liniowy.

 

Zadanie sam próbowałem wykonać w ten sposób:

char c = "a"; //Do typu char przypisujemy znak, który musi się zawierać w apostrofach. Nie może zawierać się w cudzysłowach.

byte b = 128; //To przypisanie jest niepoprawne, ponieważ w byte zakres wynosi od -128 do 127
int i = 2.0;  // Do typu int można przydzielić tylko i wyłącznie liczby całkowite

 

Dodatkowo podaję jeszcze jedną treść zadania, która sprawia mi problem:

Spróbuj zadeklarować zestaw zmiennych typu int,tak aby nazwy spełniały kolejno następujące kryteria:

• nazwa zmiennej jest taka sama jak dowolne słowo z nagłówka metody main i nie jest jej nazwą.

• kolejne znaki będą układały się w słowo null; 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 marca 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 14 marca 2019 przez Dawidoo98
 
Najlepsza

Jak dla mnie to podane przez ciebie przykłądy dotyczą nieprawidłowego typu przypisanego do zmiennej, a zakres widoczności zmiennej (link) to troszkę coś innego i jest mocno związany ze słowami kluczowymi: private, public, protected oraz klamrami. Przeczytaj sobie podlinkowany artykuł, tam to jest opisane, a potem możesz np. odwołać się gdzieś do zmeinnej prywatnej jakiegoś obieku i poleci wyjątek.

Co do drugiego:
 

public static void main(String[] args)

ja tu widzę trzy słowa (plus argument), wybierz sobie jedno

komentarz 14 marca 2019 przez Dawidoo98 Użytkownik (600 p.)

dziękuję za wypowiedź smiley

komentarz 14 marca 2019 przez Dawidoo98 Użytkownik (600 p.)

Słowami będzie public, static i void, a argumentem będzie args? Dobrze rozumiem?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 w C i C++ przez MrChalski Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Java przez LightInWindow Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2021 w C i C++ przez Quba Użytkownik (870 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...