• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

niemogę otworzyć pliku html w przeglądarce

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
828 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w HTML i CSS przez stigman93 Początkujący (300 p.)

Witam od pewnego czasu z niewiadomych mi przyczyn niemogę otworzyć plików html w przeglądarce. Pokazuje się napis że pliku niema albo został usunięty a otwieram go prawym przyciskiem i otworz za pomocą przeglądarki w moim przypadku opera. Probowałem w innych przeglądarkach ale dzieje się to samo. Pliki znajdują się na dysku zewnętrznym. Co najdziwniejsze to z dysku wewnętrnego otwiera normalnie ale wcześniej wszystko działało więc nierozumiem. Proszę o pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 marca 2019 przez Tpk Nałogowiec (39,880 p.)
"Odmówiono dostępu do pliku" to trochę tak jakbyś nie posiadał uprawnień, próbowałeś coś z nimi robić>?
komentarz 15 marca 2019 przez stigman93 Początkujący (300 p.)
nic nierobiłem ale ogólnie żadnych html mi niechce otworzyć z dysków zewnętrznych :/
komentarz 19 marca 2019 przez Tpk Nałogowiec (39,880 p.)

Przejdź do katalogu w którym montujesz dyski (domyślnie /media ~ możesz mieć inaczej)

I dla poszczególnych dysków wydaj polecenia:

sudo chown -R $USER:$USER sda1/

oraz

sudo chmod -R 755 sda1/ 

Tylko z poziomu zwykłego użytkownika z sudo (w przeciwnym razie jako $USER będzie root co nie zmieni niczego).

Daj znać czy pomogło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Hostingi, domeny, usługi przez Sebix71 Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

90,302 zapytań

138,899 odpowiedzi

311,088 komentarzy

60,017 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...