• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto uczyc sie programowania?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
1,264 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Inne języki przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Witam :)

 

Mam mały problem, dokładnie tak jak w temacie.

Uczę się programować (naradzie podstawy) w C++. Nie mam problemu z nim, mam z pisania frajdę, lubię siedzieć i pisać różne programy itd, tylko czy warto nadal ćwiczyć i pójść na programowanie czy może lepiej odpuścić i pójść na inny kierunek np. związany z internetem i cyberbezpieczeństwem.

Znam trochę język PHP oraz delikatnie JavaScript (nie lubię Java ale musiałem się go uczyć w Technikum i to porządnie).

Pomóżcie mi :c.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 13 marca 2019 przez Nicekovsky
 
Najlepsza
Coś mi się zdaje że naczytałeś się o tym ile to w branży IT się nie zarabia. Prawda jest taka że zarabia się wtedy kiedy masz wiedzę i pasję do tego co robisz. Jeśli chcesz być dobry w IT to bez umiejętności programowania się nie obędzie. Co byś nie robił must have to umiejętność programowania. W cyberbezpieczeństwie najlepiej pracować jako były programista ponieważ w tedy masz doświadczenie w ewentualnym szukaniu błędów bo przez lata praktyki w programowaniu popełniłeś ich już tyle że wiesz co może być ewentualnie źle zrobione, gdzie szukać dziur.
komentarz 13 marca 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Mnie nie obchodzą zarobki, robię bo to lubię, tylko proszę zauważyć że na początku ciężko byłoby mi zdobyć doświadczenie bo firmy bardziej chcą doświadczonego niż nowego. Zastanawiam czy warto nadal uczyć np Szablonów w C++ , pójść na PHP lub całkowicie zostawić programowanie i pójść na typowego informatyka do pracy jako serwisant komputerowy.
1
komentarz 13 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Tak naprawdę język to tylko nażędzie. Naucz się jednego języka pożądnie. Dużo języków wzoruje swoją składnie na C++. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie to polecam własne projekty oraz projekty opensource.

Jeśli nie masz pomysłu na swój projekt zerknij może ten artykuł cię na coś naprowadzi.

https://profesorek96.blogspot.com/2018/11/co-mam-programowac-pomys-na-projekt.html
1
komentarz 13 marca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

bez umiejętności programowania się nie obędzie

Pozdro dla wszystkich designerów, projektantów i uxów.

W cyberbezpieczeństwie najlepiej pracować jako były programista 

To nie jest prawda. Jest to duży atut ale niezbyt dużo Ci z tego programowania kiedy zajmujesz się bezpieczeństwem infrastruktury i systemów. 

1
komentarz 13 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Tak Ui designerzy nie muszą jednka atutem jest jeśli coś tam wiedzą.
1
komentarz 13 marca 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

@profesorek96, Spojrze na stronę i chyba jednak będę dalej programował

Niektórzy tej widzę że zamiast pomóc (nie co tu odpowiedzieli) to wolą zgłosić zamiast odpuścić taki temat.

Jeszcze raz dziekuję tutaj wam za pomoc :) 

1
komentarz 14 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Prose bardzo :)
+3 głosów
odpowiedź 13 marca 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Człowieku takich tematów jest tutaj zakładanych codziennie multum.

Jak chcesz programować i sprawia Ci to frajdę to to rób a jak nie to idź gdzie chcesz. Z tym że w cyberbezpieczeństwie podstawą jest znanie jakichś języków programowania. Tak że tego...
komentarz 13 marca 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Wiem że takich tematów było mnóstwo, tak to bym nie pisał

Moim problemem jest czy się opłaca skoro C++ nie jest łatwy językiem oraz trudności w nabieraniu doświadczenia bo firma bardziej przyjęła by tych co już długo w tym siedzą .

W Cyberbezpieczeństwem nie jest potrzebny C++ a np. Js, PHP lub Python. Chyba że coś źle zrozumiałem na tym ono polega.
komentarz 13 marca 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
W cyberbezpieczeństwie na nawet Ci się brainfuck przyda.
+2 głosów
odpowiedź 13 marca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Ten temat nie ma sensu. A jak Ci powiem, że masz iść na kierunek związany z Internetem*, to pójdziesz?

musiałem się go uczyć w Technikum i to porządnie

Niezły oksymoron.

* Cokolwiek to znaczy.

komentarz 13 marca 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Chodziło mi o to że nie rozumiałem Javy i musiałem często uczyć się w domu aby coś zrozumieć. Jakie było moje zadowolenie że on znika.

Miałem mało czasu i jak widać szybkie pisanie nie zawsze popłaca.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 538 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w Inne języki przez k!e# Bywalec (2,250 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 729 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...