• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 8 czy Windows 7?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Witam w ty poście chcem poznać wasze opinie na temat obu systemów operacyjnych. Chodzi tu głównie o:

Szybkość włączania się

Wygląd

Stabilność

I tak dalej piszcie który system według was jest lepszy :)
1
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To jak wybór między mułem a szlamem
komentarz 13 marca 2019 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)
Nie zgodzę się. Pracuję na obu - 8 na laptopie i 7 na stacjonarnym - i w obu przypadkach nie mam większych problemów. Systemy są porządne i spełniają swoje zadania. Mimo wszystko lepsze doświadczenia mam z W7.
2
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zainwestuj w Maca albo Linuksa to zobaczysz różnicę
komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Odpowiedź nie na temat.
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To nie jest odpowiedź tylko komentarz.
komentarz 13 marca 2019 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

@manjaro,  

Tak z ciekawości zapytam: skoro pracuję np W7 i wszystko działa jak powinno, to jaką różnicę zobaczyłbym na Linuxie bądź MACu? Wszystko działałoby bardziej prawidłowo?

komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Ale po jakie licho inwestowac w maca albo w linuxa jak go ich sie nie ogarnia lepiej kupic windowsa i sie nie meczyc
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak jesteś ciekawy to powinieneś sam się przekonać bo widzę że żadne argumenty szybciej, stabilniej, bezpieczniej, Cię nie przekonają ;)
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Chcesz powiedzieć że jak się nie ogarnia samochodu to lepiej całe życie jeździć rowerem?
komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Tak
komentarz 13 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Aha no to już ucina dalszą dyskusję ;)
komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Ale gdybys byl na windowsie to ktory?
komentarz 14 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 14 marca 2019 przez j23

@manjaro,
 Tak z ciekawości: używasz (poza Linuksem oczywiście) W7/W8.1 na co dzień?

komentarz 14 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie używam, lekarz mówił że nie mam się denerwować...
komentarz 14 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
To po co (i skąd) te radykalne oceny Windowsa, skoro go nie używasz?
komentarz 14 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Szczerze to ja powiem że nie przypadł mi linux a siedziałem na puppy linux, linux mint,lubuntu.
komentarz 14 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Bo do czynienia z komputerami mam od kiedy tylko się pojawiły na rynku najpierw Atari, Commodore, Spectrum, w końcu PC. W tym czasie zdążyłem bardzo dobrze poznać Win95, 98, XP, Vista, NT, WS2003. Z tych wszystkich wymienionych jedynymi godnymi uwagi były NT oraz Windows Server. Nie bardzo nadawały się na desktopy bo nie działała na nich większość oprogramowania, jednak były dość stabilne jak na Windows i można było na nich wydajnie pracować. Windows w wydaniu desktop to jest jedna wielka porażka. Później przeskoczyłem na Linuksa. Odczucia jakby z fiata przesiąść się na Mercedesa. W międzyczasie wyszły W7 i W8 miałem do czynienia z nimi w pracy przez kilka lat. W7 w porównaniu do XP jest dużo lepszym systemem, jednak jeszcze lata świetlne za Makiem czy Linuksem.

Autorowi mógłbym odpowiedzieć że W7 > W8 jednak to tak naprawdę wybieranie mniejszego zła.

Pozdrawiam, mam nadzieję rozwiałem Twoje wątpliwości, odnośnie znajomości OS.
komentarz 14 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Windows w wydaniu desktop to jest jedna wielka porażka.

Przecież to system typowo desktopowy ;) Serwerowy to on się stał później.

jednak jeszcze lata świetlne za Makiem czy Linuksem.

Pod jakim względem? (chodzi o desktopy?)

komentarz 14 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Chcesz tu toczyć odwieczną wojnę między Linuksem a Windowsem? Tego nie da się wygrać, to jak spór między PIS a PO. Żadne argumenty nigdy nie trafiają do przeciwnika i ich nie zrozumie ;) Poczytaj na necie, ja nie chcę się wdawać w wojnę szkoda życia na to ;)

Pozdrawiam
komentarz 14 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Haha, jaka wojna? Sam określasz Windowsa jako szlam i muł, po czym wciskasz OP Linuksa, choć o to nie prosił, a do mnie masz pretensje, że jakąś wojnę chce zaczynać? Próbowałem jedynie wydobyć o Ciebie jakieś konkretne argumenty przeciw Windowsowi, które dyskwalifikują ten system.
komentarz 14 marca 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
OK przyjąłem do wiadomości że Ty sądzisz inaczej. Spoko, masz tak prawo myśleć. Jednak w żadną wojnę na argumenty wciągnąć się nie dam.
1
komentarz 14 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Ej dobra spokój ok. Ja tylko zadałem pytanie Win 8 Czy Win 7 a nie Linux VS Windows no wiadomo że tą wojne wygrał by linux bo jest szybszy i bezpieczniejszy ale nie o to tu chodzi

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 marca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Ogólnie temat rzeka i dużo zależy od osobistych preferencji. Odniosłem wrażenie, że Windows7 jest stabilny. Korzystałem z niego przez kilka lat. Windows8 używałem parę razy na komputerze innej osoby. Szybkość ładowania będzie zależeć od podzespołów. Jak masz mocny sprzęt, to uciągnie wszystko i w błyskawicznym czasie. Ze stabilnością stawiałbym bardziej na 7. Zresztą tutaj masz porównanie obu systemów pod różnymi kątami. Wygląd to też kwestia osobista. Windows8 wprowadził kafelki, które są też w 10. Zupełnie coś innego niż to, co oferuje 7. Po prostu uruchom sobie film czy obejrzyj zrzuty ekranu, by samemu zdecydować.

Weź jeszcze pod uwagę, że wsparcie dla Windowsa7 kończy się 14.01.2020, a Windowsa8 10.01.2023 r. co przemawia na korzyść Windowsa8 (źródło).

Według mnie lepszy jest Windows7, aczkolwiek porzuciłem go na rzecz Linuxa, który osobiście daje mi więcej możliwości.

chcem poznać

Nie ma takiego słowa jak chcem. Brzmi ono bardzo ułomnie.

komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Ja dzisiaj wgrałem Windowsa 8 pierwszy raz w życiu spec mojego pc:

Core 2 Duo

7 Gb RAM

Integra grafika

Jak on mi bedzie chodził ?
1
komentarz 13 marca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
No skoro wgrałeś, to sprawdź. Ja nie posiadam takiego komputera.
komentarz 14 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Słodka Panda 16, będzie OK.

komentarz 14 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Wiem bo teraz go mam i chodzi wyśmienicie
0 głosów
odpowiedź 13 marca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Instalowałem jakiś czas temu Windows 8.1 na swoim Core 2 Duo E4500 + 4 GB RAM i zdecydowanie chodzi mi bardzo płynnie i wydaje się też, że lepiej wykorzystuje procesor i pamięć RAM niż Windows 7. Windows 7 troszeczkę jakby się krztusił na moim sprzęcie i na start zaraz po uruchomieniu zużywał trochę więcej RAMu, podczas gdy, na Windows 8.1 mam zużycie ok. 400MB RAM zaraz po uruchomieniu. Trzeba zaznaczyć, że Windows 8.1 był tworzony m.in. pod urządzenia mobilne, stąd jest bardziej zoptymalizowany. Obecnie mam na tym komputerze Ubuntu MATE 18.04, jednak wcześniej miałem Windowsa 8.1 po to aby sobie pograć w Crysisa i Unreal Tournament.
komentarz 13 marca 2019 przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
Ja mialem windowsa 7 przed tą 8 i chodził płynnie ale nie wczytywał całej pamięci ram tylko 6.99 a nie 8.00, Odpaliłem teraz 8 pierwszy raz i powiem wam że się zdziwiłem chodzi tak samo jak 7 ale przy włączaniu START jak te menu wyskakuje na cały ekran to troszkę muli ale to wina integry bo to Intel G965 express więc no :) Ale jutro zamawiam karte 1GB więc będzie lepiej :D

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 8,810 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DevNay Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...