• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dane z formularza we wskazanym miejscu na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2019 w PHP przez four Użytkownik (720 p.)

Mam taki problem: chcę żeby dane, które są wpisywane w formularzu przez użytkownika na stronie, po naciśnięciu przycisku zapisz wyświetlały się na tej samej stronie tylko, że nad formularzem. Nie wiem jak przenieść te dane wyżej, bo w tym momencie wyświetlają mi się poniżej 

<form action="" method="post">
     <header><h2>Wypełnij i zapisz</h2></header>  
     <input type="text" name="title" placeholder="Tytuł wiadomosci" autofocus \><br />
     <textarea name="body" cols="80" rows="10" placeholder="Tresć wiadomosci" ></textarea><br />
     <button type="submit" name="submit" >Zapisz</button>
<?php
        if(isset($_POST['submit'])){
        $tytul = $_POST['title'];
        $zawartosc = $_POST['body'];
        echo "<header><h1>".$tytul ."</h1></header>" ;
        echo "<p>".$zawartosc ."</p>" ;       
}
?>
    </form>
    </section>

 

komentarz 11 marca 2019 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)
Z tego co rozumiem to wystarczy tylko przenieść „<?php ... ?>” pod znacznik „<form [coś tam]>” tj. np. do drugiej linii

(?)
komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Wtedy to mi się wyświetla w sekcji formularza, a chce żeby było w sekcji article
komentarz 11 marca 2019 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)
Przenieś jeszcze wyżej..? Nie rozumiem czego nie rozumiesz :/
komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Tylko że kolejne kliknięcie zapisz sprawia, że poprzedni wpis znika a w jego miejsce pojawia się nowy, a chce żeby oba były

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Tylko problem jest jeszcze taki, że gdy dodaje kolejny wpis to znika mi ten poprzedni
komentarz 11 marca 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
A czy wysyłasz gdzieś te dane?
komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Nie, bo wtedy przechodzi mi na nową stronę a chce zostać na tej samej, a nie wiem jak inaczej to zrobić
komentarz 11 marca 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Jeżeli chcesz manipulować danymi bez przeładowania strony to musisz poczytać o AJAX. Samo wyświetlanie danych z formularza na stronie można zrobić przy pomocy js, pobierając wartości formularza i tworząc z nich bloki dodawane jako kolejne dzieci kontenera.

komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Własnie mam to zrobić w samym php, bez js i ajaxa.
komentarz 11 marca 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Inaczej się nie da jeżeli nie chcesz żeby strona się odświeżała. Bez js strona będzie się odświeżała więc dane musisz gdzieś zapisać i za każdym razem pobrać do wyświetlenia.
komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
A z zapisaniem danych, da się tak zrobić żeby wrzucić te wysłane dane na tą stronę na której jest formularz??
komentarz 11 marca 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Jeżeli przy załadowaniu strony będziesz pobierał dane do wyświetlenia to sobie je wyświetlisz
komentarz 11 marca 2019 przez four Użytkownik (720 p.)
Możesz pokazać jak to zrobić

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2017 w PHP przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 487 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,232 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w JavaScript przez Andrzej Grzyb Nowicjusz (150 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...