• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mitmf nie wyświetla protokołów "śledzonego" komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez jp2gmd Początkujący (320 p.)

Witam,

(Nie jestem pewien czy pisze w dobrej kategorii ale jako iż mitmf jest aplikacją jako tako śledzącą to stwierdziłem, że bezpieczeństwo będzie odpowiednią kategorią)

Program mitmf po wybraniu bramy, IP komputera (celu) i IP routera nie wyświetla żadnych protokołów ( pisze protokołów chodź nie jestem pewien czy o nie chodzi ). Mianowicie po uruchomieniu mitmf i wpisaniu wszystkich wymaganych informacji nic poza standardowymi komunikatami się nie wyświetla, konkretniej po "SMB server online" powinny wyświetlać się akcje ( chyba protokoły i zapytania ) jaki komputer, który jest celem wysyła do routera. Nie wyświetla się nic pomimo otwierania kolejnych przeglądarek, kart i stron www. W czym jest problem ? Najprawdopodobniej o czymś nie wiem, bądź coś w międzyczasie zepsułem :P Jestem w tej samej sieci co komputer, który chce śledzić (oczywiście jest to mój drugi komputer który mam obok stąd wiem że coś nie gra ). Jestem pewien, że adresy ip się zgadzają i że jestem w tej samej sieci, chociaż (tak mnie teraz oświeciło)... mój komputer (cel) jest połączony z routerem kablem, czy to może być ten problem ? Nie mogę przechwycić niczego ponieważ komputer przesyła wszystko przez kabel ? 

 

Z góry dzięki za pomoc :P 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2019 przez Mr-root Gaduła (3,750 p.)

Hej,

Upewnij się, że z "atakowanego" komputera wchodzisz na strony nie szyfrowane. Możesz też spróbować dodać do komendy 

--hsts

co nie zawsze przynosi efekt.

Jeśli to nie pomoże to wyślij zrzuty ekranu komendy mitmf oraz ifconfig z komputera 'atakującego' oraz 'atakowanego'.

komentarz 11 marca 2019 przez jp2gmd Początkujący (320 p.)
Dobra już doszedłem do przyczyny, mój komputer (cel) jest podłączony poprzez kabel z routerem. Wziąłem 3 komputer ( nie podłączony przez kabel ale w tej samej sieci) i zadziałało. :))

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 2 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuboxikk123 Nowicjusz (180 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...