• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kupno karty graficznej za 700-800 zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez kosix01 Nowicjusz (160 p.)
Cześć wszystkim. Tydzień temu padł mi mój gamingowy pc którego kupiłem 2 lata temu za ponad 4000 zł i niestety padł on na amen....... Do wakacji nie mam jak zarobić na nowy komputer (mam 18 lat więc uczę się) więc powoli ogarniam kompa zastępczego (żeby do wakacji się nie nudzić) z części które mam w domu z jeszcze innego pc.

Mam już wszystko oprócz karty graficznej i ram. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze karty graficznej ale ramy też możecie doradzić.

Mogę wydać na kartę graficzną 700-800 zł + tyle ile będzie trzeba na ramy. Kartę chciałbym kupić od razu taką żeby ją dać do mojego po wakacyjnego porządnego kompa. Preferuje nową nie używaną kartę no chyba że przekonacie mnie do używanej.

Jak na razie myślałem o kupieniu geforce gtx 1050 ti 4gb ale nie wiem czy to najlepszy wybór.

Jeżeli mógłbym prosić to wraz z nazwą propozycji podawajcie link do zakupu bo jako że jestem zwykłym amatorem w kwestii sprzętu to nie chciałbym kupić coś podobnego ale jednak innego i gorszego niż mi proponujecie oraz przepraszam za wszelkie błędy jeżeli coś złe lub nie dostatecznie opisałem/wypisałem a także z góry dziękuje za wszelką pomoc.

 

Części jakie już mam do tymczasowego pc:

Procesor: intel core i3-4150 2x3,5 ghz.

Zasilacz: chieftec 550w model gps-550 ab a.

Ramy: obecnie 2x512 ale kupie 2x4gb.

Obudowa: nie wiem dokładnie ale jest porządna duża.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2019 przez Stanisław Musiał Nowicjusz (240 p.)
Ramy min. 8 GB możesz wyłapać za 150-200 zł

RX 570 8 GB :) - będzie na przyszłość. Dużym ograniczeniem będzie tu sam procesor. Ale jeżeli dokupisz w przyszlosci lepszy smialo mozesz tą karte zostawić. Zasilacz Ci styknie ;)
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Wydajniejszy od GTX1050ti jest RX570

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB (refflink)

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2019 przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)

Jak wyłapiesz w dobrej cenie to polecam gtx 970  Porównanie  a jak chcesz nówke to tak jak ci radzą koledzy RX 570 8 GB porównanie

0 głosów
odpowiedź 12 marca 2019 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Tu masz taniej https://www.al.to/p/405828-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-570-armor-oc-8gb.html z kodem dzien-kobiet-30 jest 30 zł taniej
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2019 przez kosix01 Nowicjusz (160 p.)
A co sądzicie o : XFX Radeon RX 580 8GB ? Czy jednak polecany przez was MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB będzie lepszym wyborem?

Najtańsza 580 czyli XFX Radeon RX 580 8GB kosztuje 800 zł czyli tyle samo co najlepsza 570 (przynajmniej przez wszystkich mi polecana) MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB.

Jak sprawdzałem cyferki i parametry to wychodzi że XFX Radeon RX 580 8GB jest minimalnie lepsza. Możecie wytłumaczyć mi różnice między nimi i dlaczego wybrać tą lub tamtą?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Offtop przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...