• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer w domu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
Witam, mam w domu serwer, z którego chce zrobić hosting, lecz moja sieć nie posiada publicznego IP. Proszę o pomoc.
1
komentarz 9 marca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jak nie masz odpowiedniej infrastruktury to na nic więcej niż do nauki taki serwer się nie nadaje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Albo dogadujesz się z obecnym usługodawcom (czy dałoby sie mieć stały adres) albo go zmieniasz, albo kupujesz od innego specjalnie pod ten serwer

Trzecia opcja wydaje się być najsensowniejsza, bo unikasz sytuacji gdzie ktoś coś pobiera i serwer działa gorzej, albo serwer ma duży ruch i nie możesz obejrzeć filmu w 1080p

Z tym że nie wiem jak to wygląda pod kątem infrastruktury u ciebie, bo jeśli masz możliwy tylko jeden kabel wychodzący z mieszkania to może być ciężko

Jest jeszcze możliwa taka wersja że masz stały adres publiczny ip, ale nie wiesz co to przekierowanie portów (lub DMZ)
komentarz 9 marca 2019 przez niezalogowany
Nie mogę kupić chwilowo nowych usług. Da się odblokować port 68 czyli klient dhcp?
1
komentarz 9 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Po co ci dhcp?
Dhcp to tylko tłumaczenie nazwy na adres ip
A ty potrzebujesz żeby twój router przekierowywał ruch do twojego komputera - serwera

Jak chcesz domene to kupujesz i ustawiasz na adres publiczny twojego routera
Z tym że częśc usługodawców daje zmienne adresy ip a część stałe
Niektórzy nie pozwalają grzebać w routerze bo wtedy traci sie gwarancje itd
komentarz 9 marca 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@marcin99b,
ja wiem że nie ma się co czepiać, jednak to jest bardzo rażące...
usługodawcom <- nie (bo kontekst to nie np. "dać tym usługodawcom" liczba mnoga)
usługodawcą <- tak (bo kontekst to "rozmawiać z tym jedynym usługodawcą")

Popraw.. boli..

komentarz 10 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@marcin99b,

Dhcp to tylko tłumaczenie nazwy na adres ip 

 Albo mi Mirek czegoś nie mówi, albo to o czym piszesz to DNS ;)

komentarz 10 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
A dobra, mój lekki błąd
Ale i tak dhcp jest tu zbędne bo to tylko automatyczne przydzielanie IP

Pomyliło mi sie, ale oba nie są potrzebne do działania serwera "na zewnątrz" (a nawet lepiej gdyby dhcp było wyłączone, żeby przypadkiem nie zmienił się adres serwera)
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Widzę że chcecie hostować wasze strony na domowym serwerze (?).
Polecam wam to :
https://www.nazwa.pl/vps/
Zalety:
-brak płatności za media
-cena
-wydajność w stosunku do ceny
i wiele więcej
Taniej Ci to wyjdzie niż jakby serwer miał pracować 24/7 w twoim domu.
komentarz 9 marca 2019 przez niezalogowany
Dziękuję ale chwilowo muszę coś w domu zrobic
1
komentarz 9 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Jak to tylko do domu to nie można xampa tam postawić ? łączenie się np przez telefon wyglądało by tak (ip twojego serwera)/cos.html
komentarz 9 marca 2019 przez niezalogowany
Nie tylko do domu. Serwer ma być w domu.
komentarz 9 marca 2019 przez niezalogowany
Mamy problem z portami, postaramy się to naprawić dzięki
1
komentarz 9 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)

ja na waszym miejscu i tak użyłbym tej usługi na nazwie skoro i tak to tymczasowe rozwiązanie. Poza tym serwer w domu może paść a u usługo dawcy masz zagwarantowaną niezawodność. myślę że ta usługa nr 1 będzie dla was dobra, ponieważ kosztuje 6 zł z groszami na miesiąc 

1
komentarz 9 marca 2019 przez niezalogowany
Dzieki
komentarz 10 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@MiszczuBD, 

Mam nieco inną, nie najlepszą opinię o nazwie (nie będę jej tutaj pisał, bo wyszedłbym poza limit znaków w komentarzu, ale na prawdę, nie opłaca się mieć tam czegokolwiek). Jak sam miałbym coś polecać to OVH =)

komentarz 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Z tego co wiem oni chcieli używać to jako dodatek. Ja sam korzystam z nazwy tylko jako tymczasowy przechowywacz plików. Wolałbym i tak powierzyć stronę nazwie niż robić to u siebie w domu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 821 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Mefjuu Nowicjusz (220 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...