• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła po gimnazjum - informatyk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PR3C3L Początkujący (270 p.)
Witam. Przychodzę tu z pewnym pytaniem które mam nadzieję znajdzie odpowiedz która pomoże mi w przyszłości. Aktualnie jestem w 3gimnazjum, od wielu lat interesuję się składaniem komputerów/naprawianiem/podkręcaniem/polecaniem. Jestem w tym na dość wysokim poziomie jak na mój wiek. Nie interesuję sie programowaniem i nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Nawet jak próbowałem się tym zająć, to nigdy ze skutkiem, gdyż mnie to po prostu nudzi. Zastanawiam się jaka szkoła była by najlepszą drogą na moje zainteresowania? I czy MUSZĘ nauczyć się programowania by choć trochę miało by życie sens w tej dziedzinie. Moje oceny nie są dość dobre, oceny są na poziomie "byle by zdać". Zamiast uczyć się na dane egzaminy wolę poskładac jakies komputery dla znajomych czy coś takiego. Oceny stoją na poziomie 2. Więc jaka szkoła? technikum?słabe liceum? I tak, wiem że trzeba nauczyć się we własnym zakresie, lecz wiem tez, że patrzy się na dyplom. Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedz na swoje pytanie. POZDRAWIAM!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Temat poruszany mase razy, napisałem nawet o tym wpis na blogu => https://wp.me/paEPwh-A
komentarz 9 marca 2019 przez PR3C3L Początkujący (270 p.)
Tylko że w twoim vlogu jest mowa o programistyce, a ja zaznaczyłem że programistyka to nie moja dziedzina.
komentarz 9 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No tylko że to można przełożyć do innych dziedzin

Przecież przykładowo składania komputerów albo obsługi sieci można nauczyć się bez chodzenia do szkoły
(co innego z jakimiś pracami na wysokości albo chirurgią, ale to coś innego)
komentarz 9 marca 2019 przez PR3C3L Początkujący (270 p.)
Ale to nadal nie odpowiada na moje pytania, czy muszę uczyć się programować by dać sobie radę i na co mógłbym iść do pracy. Liczyłem na serwisanta komputerowego, ale z tego co czytałem to, to jest mało opłacalna praca.
komentarz 9 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No tylko po co ci programowanie do bycia serwisantem?

To tak jak zastanawianie się nad architekturą, żeby malować ściany
Warto znać bardziej w strone rozwijania umiejętności kombinowania, ale w pracy... no nie widze tutaj powiązania

A w szkole średniej poziom programowania jest taki że w tydzień sie pobawisz wieczorami i już masz same 5 przez cały okres nauki programowania w szkole
No ewentualnie 2 tygodnie jak chcesz same 5 (dla powtórek żeby czuć sie pewnie)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 352 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 522 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...