• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Scite,Ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez mazu Nowicjusz (160 p.)
otwarte ponownie 11 marca 2019 przez mazu
Hej wszystkim :) mam taki problem,że zainstalowałam w systemie ubuntu,scite. I jak pisze jakąś instrukcje w scite zapisuje ją z końcówką .py to jak później daje go pisze mi,ze błąd dla python,a przecież mam zainstalowanego python. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje ,a w szkole jak robiliśmy to wszystko działało :/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W jaki interpreter wybierasz? w systemach Linux domyślnym jest python 2.7, wiec jesli potrzebujesz Pythona 3 to musisz go odpowiednio ustawić shebangiem lub uruchomić skrypt z linii poleceń przez python3
komentarz 9 marca 2019 przez mazu Nowicjusz (160 p.)
Mam python 3 i właśnie pisze na początku

#!/usr/bin/python3 ,a mimo to nadal nie działa
komentarz 9 marca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Wrzuć treść błędu, albo screenshot (z zewnetrznym hostingiem, tutaj obrazki za bardzo tracą na jakości)
komentarz 9 marca 2019 przez mazu Nowicjusz (160 p.)
treść błędu:

>python -u "pg1.py"
/bin/sh: 1: python: not found
>Exit code: 127
komentarz 9 marca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
wygląda jakbyś nie miał pythona. spróbuj "python3"
komentarz 10 marca 2019 przez mazu Nowicjusz (160 p.)
Już wszystko działa wpisałam w terminalu python3 ,znalazłam w końcu plik i działa,dziękuje

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez mazu Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 288 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
pytanie zadane 26 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Mała Mi Początkujący (270 p.)

92,761 zapytań

141,685 odpowiedzi

320,485 komentarzy

62,105 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...