• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"C# Rusz głową" i VS17

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w C# przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Wpadła mi w ręce książka "C# Rusz głową wyd.III". Ma ciekawą agendę ale zauważyłem że różni się wersjami Windows oraz Virtual Studio. W książce jest mowa o plikach XAML(VS12) ale takowych już nie ma w VS17. Zauważyłem, że wyglądem tamte pliki przypominają aktualne pliki WPF. Czy można to przyjmować za to samo ? Nie znam się a może ktoś miał do czynienia z tą książką na nowszych wersjach VS :)
komentarz 9 marca 2019 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To, że się różni to nic nie szkodzi, wręcz przeciwnie, bo kod będzie ten sam w 90%, a to co ci nie będzie działać wyszukasz. XAML są w każdej wersji VS - XAML to język znaczników, służący do pisania GUI w WPF i Universal Apps. To co oni tam będą pisać dla aplikacji sklepu windows ty możesz pisać w WPF.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 marca 2019 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

Cześć,

WPF (Windows Presentation Foundation) – to framework do tworzenia aplikacji desktopowych. Taki następca WinForms. Projekty WPF wykorzystują dwa rodzaje plików:

  • Pliki XAML – XAML to język znaczników do tworzenia GUI aplikacji
  • Pliki CS – zawierają tzw. code-behind napisany w C#.

Nie spotkałem się do tej pory z plikiem o rozszerzeniu *.wpf.

–1 głos
odpowiedź 9 marca 2019 przez Kuba Kaczor Nowicjusz (140 p.)
Witam,

napisali do tej książki taki dodatek uwzględniający zmiany w VS i niektóre aplikacje są zmienione właśnie na WPF. Generalnie nie wiem na ile zagłębiałeś się w tą książkę, ale większość jest pisana w WinFormsach także spokojnie można ją przerabiać od drugiego rozdziału (później te aplikacje Windows Store też się przewijają, ale tak daleko nie dotarłem :D).

Dodatek znajduje się w internecie pod hasłem np. Head First C# Appendix i jest napisany tylko po angielsku (przynajmniej polskiej wersji nie znalazłem, ale też za dużo nie szukałem). Jak nie chce Ci sie szukać ( ;) ) to mogę wrzucić pdf na dysk google i podesłać link.
–1 głos
odpowiedź 9 marca 2019 przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)
Szkoda czasu na te książkę więcej przepisywania i bazgrołów jedynie podstawy są w niej coś warte cała reszta strata czasu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 563 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2019 w C# przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 849 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 671 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...