• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z fizyki 2020 :)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
981 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Halloq Nowicjusz (120 p.)

Zanim ktoś mnie wyśle do poprzednich tematów chcę powiedzieć, że zakładam ten żeby przedstawić swoją indywidualną sytuację, może dowiem się czegoś nowego.

Jestem w drugiej klasie liceum na mat-fiz. Planuję zdawać maturę z fizyki za rok. Nie mam problemów z nauką, fizyka nie przychodzi mi jakoś szczególnie trudno, tylko nie wiem od której strony zacząć. Z materiałem nie jestem w szkole jakoś szczególnie daleko, mam za sobą kinematykę, dynamikę i bryłę. Nie mam pojęcia tylko jak się za to wziąć porządnie. W szkole przerabiamy zbiór Zrozumieć Fizykę nowej ery, ale czuję że to za mało. Mam póki co do dyspozycji Hallidaya i Ortyla, ale jeśli jest coś wartego uwagi to nie ma problemu żeby to załatwić. Wiem również, że zbiór CKE jest nie taki zły i warto go przerobić. Cholera tylko wie od czego zacząć. Było by miło usłyszeć konkretne wskazówki zamiast "licz cokolwiek będzie dobrze". Z systematycznością sobie poradzę, potrzebuję konkretów. Poza tym jeśli ktoś zna jakiś dobry podręcznik z fizyki który faktycznie wniesie do mojej nauki coś więcej niż zwykła teoria, to również może się tym podzielić (choć mam wrażenie że taki jest właśnie Halliday). Za pomoc z góry dziękuję. :)

TL;DR mam zbiór ortyla, hallidaya i w necie zbiór CKE, jestem w 2 kl LO, od czego i jak zacząć naukę do matury za rok :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Halliday to złoto, doskonale wytłumaczona teoria i w pełni poprawna. W szkolnych podręcznikach jest za dużo niedociągnięć i braków. Zazwyczaj jak masz ścisły umysł, to teoria wyłożona w "zrozumieć fizykę" nie będzie Ci się kompilować bo jest po prostu zbyt uproszczona. Co do zbiorów - olej zbiór ortyla, to jest nic innego jak zlepek zadań z matur prawdziwych, które i tak będziesz robił przed maturą więc szkoda na niego poświęcać czasu. Za to warto zainteresować się zbiorem maturalnym nowej ery, zamkorami i zestawami maturalnymi wsipu.
komentarz 8 marca 2019 przez Halloq Nowicjusz (120 p.)
komentarz 9 marca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
chyl jest za prosty - ten drugi, oraz jego kontynuacja, taka czerwona - te zbiorki są fajne, nie typowo maturalne, takie bardziej szkolne, ale poważnie warte przerobienia jeśli celujesz w wysoki wynik.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,117 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Throwaway Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 661 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,347 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Rambo Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...