• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Autouzupełnianie formularza html,php,js

Object Storage Arubacloud
0 głosów
601 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
Poszukuję pomocy, podpowiedzi w stworzeniu prostego dynamicznego formularza.

Formularz składa się z czterech pół (select)

1 pole- wybieram nazwę województwa

2 pole - po wybraniu województwa staje się aktywne i wyświetla tylko powiaty z wybranego województwa

3 pole - po wybraniu powiatu staje się aktywne i wyświetla tylko gminy z wybranego powiatu

4 pole - po wybraniu gminy staje się aktywne i wyświetla tylko te miejscowości które należą do danej gminy

Dane dotyczące województw, powiatów, gmin i miejscowości znajdują sie w bazie MySql.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź lub wskazanie miejsca gdzie mogę znaleźć rozwiązanie
komentarz 8 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
nie rozumiem pytania
komentarz 8 marca 2019 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
chodzi o formularz. ma być aktywny, czyli wybieram po kolei poszczególne elementy. Chodzi o to aby w kolejnych polach selec formularza znajdowały się tylko wybrane nazwy powiatów, gmin czy też miast, a nie wyświetlały się wszystkie
komentarz 8 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
tak zaawansowanie to nie wiem. Sam bym zrobił że po wybraniu województwa klika się dalej i przenosi mnie do strony która ma powiaty tylko z danego województwa. Wiem że to Cię nie zadowala, ale zaraz ktoś bardziej znający temat Ci odpowie
komentarz 8 marca 2019 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
Chodzi o rozwiązanie bez przeładowywania strony, jak również nie przechodzenie dalej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
(1,2)Osobiście użyłbym jakiegoś frameworka, bo sam JS będzie dość duży.

(3) - wywolujesz zapytanie do API/endpointu co tam używasz i czekasz na zwrotke i stawiasz do jakies zmiennej i tu w żależnośći od frameworka dzieją się różne rzeczy.

tu jak wyżej.

Nie za bardzo wiem co potrzebujesz. Doprezycuj się :).
komentarz 11 marca 2019 przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
Konkretnie potrzebuję formularz do wyboru lokalizacji, miejscowości

wybieram województwo-> zawężam ilość powiatów do tych z danego województwa-> wybieram gminę z wybranego powiatu->wybieram miejscowość z danej gminy.
komentarz 12 marca 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Zobacz sobie mapboxService, trochę jest do pokodzenia ale do zrobienia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 462 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w PHP przez medamis Użytkownik (660 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 157 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w PHP przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...