• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biblioteki do aplikacji okienkowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
579 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w C i C++ przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Witam, mam pytanie co do aplikacji okienkowych; mianowicie jaką bibliotekę wybrać?

Generalnie po małym researchu:

C++ builder - nie chcę, bo użycie komercyjne to jakieś horrendalne sumy. Poza tym przestarzałe. Nie chcę uczyć się czegoś, czego nie będę mógł później użyć.

WinAPI - cholernie skomplikowane i tylko na Windowsa, bez sensu

wxWidgets - podobno średnio jeśli chodzi o dokumentację, mało rzeczowych tutoriali.

Qt - Nie wiem jak tutaj dokładnie wyglądają licencje, ale nasłuchałem się, że bardzo dobry Framework, aczkolwiek ich strona kuleje i nie możliwe jest nawet zarejestrowanie się. Co za tym idzie; używanie :P

 

Generalnie chciałbym, abyście mi coś polecili. Coś czego warto się uczyć, żeby w prosty sposób (WinAPI odpada) być w stanie robić aplikacje okienkowe.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Napisałeś "w prosty sposób", to masz na myśli środowisko z wizualizacją programu? Tak jak Builder?
Wiele osób nie wie, że w Visual Studio można bez problemu tworzyć apki okienkowe "przeciągając" elementy z listy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobiście zakodować jakąś rzecz, której nie ma na liście (np. chowanie do traya).
Tu masz screena jak to wygląda: http://i.imgur.com/AyA43r1.png

Znam 2 sposoby: Windows Forms i WPF

Jednak napisałeś: "tylko na Windowsa, bez sensu", więc nie piszę nic więcej. Visual to tylko na Windowsy.
Ale skoro to wątek o tworzeniu aplikacji okienkowych, to warto wspomnieć o tych metodach dla potomnych.
komentarz 20 lipca 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
W prosty sposób, czyli kod mojego programu nie wygląda jak losowo wygenerowane litery tak jak to ma miejsce w WinAPI. Jest on bardzo nieprzejrzysty i niezwykle obszerny.

 

Generalnie też nie chcę się ładować w Visual Studio i pozostać przy CodeBlocks.
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Co do Qt sporo dobrego słyszałem. Nawet jak z wykładowcami na uczelni tak na luzie gadałem to mocno polecali,  bo tak normalnie na zajęciach C++ Builder mocno był katowany.
Aż tak wiele w Qt nie podziałałem, ale na tyle co poznałem to środowisko to nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie wiem, co się teraz z ich stroną stało, bo z jakieś 3 miesiące temu bez problemu pobrałem sobie z ich strony instalkę.  Sporo tutoriali na YT z Qt jest, sporo przykładowych programów jest w samym Qt jak się zainstaluje. Więc choćby na tym można potrenować.
Ogólnie dobrze się robiło, szybko łapałem co i jak. Mocno przypadło mi do gustu, więc jakbym miał wrócić do programowania okienek to bym się raczej ku Qt skłonił i nie wracał do C++ Buildera.
komentarz 20 lipca 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Poczytałem jeszcze trochę i to QT brzmi chyba najrozsądniej. Problem to właśnie ta rejestracja, po wciśnięciu sign in strona mi się wiesza... A offline instalacji biblioteki nie mogę znaleźć.
komentarz 20 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Szczerze to aż musiałem sprawdzić, bo nie mogłem uwierzyć, że ze stroną lipa. Jak ostatnio tam zaglądałem (jakieś 3 miesiące temu) to bardzo spoko wszystko wyglądało. Bez problemu sobie instalkę pobrałem, wszystko cacy było.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 487 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w C i C++ przez CursedHunter Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 914 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...