• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką książkę do projektowania stron www polecacie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
287 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

z racji, że dobrze uczy mi się z książek chcę zapytać Was, jaką książkę do nauki projektowania stron www polecacie. Jestem po podstawach CSS,HTML i JS.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2019 przez niezalogowany

nie wiem czy wiesz ale web development dzieli się na trzy części:

-web design

-frontend

-backend

dlatego nie rozumiem dlaczego ucząc się setu front endowca pchasz się w web design , planowanie tego jak ma wyglądać strona nie należy do obowiązków frontend developera dlatego też myślę że nie powinieneś tracić czasu na web design tylko powinieneś zacząć poszerzać swoją wiedzę na temat htmla cssa oraz jsa wink

komentarz 6 marca 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Tzn.. ze mną jest tak, że chce sobie sam stworzyć moją stronę www i potem dla firmy kolegi. A z racji, że mnie interesują tematy tworzenia to chcę posiąść tą wiedzę i potem tworzyć strony dla innych.

Trochę zgubiłem się w twoim poście. Więc co mam dokładnie robić i jak poszerzać tą wiedzę html, css, js?
komentarz 7 marca 2019 przez niezalogowany
"Im więcej wiesz, tym więcej wiesz ile jeszcze nie wiesz" dlatego wpierw opanuj dobrze podstawy HTML + CSS + JS , jeżeli uda ci się wykonać każdy z tych projektów to oznacza że znasz już podstawy js oczywiście pisząc to mam na myśli pracę samodzielną a nie ctrl c + ctrl v z internetu :)

https://simplestepscode.com/javascript-project-ideas/

po opanowaniu podstaw js będziesz wiedział co masz dalej robić :)

 

ps.jeżeli jesteś po kursie M.Z to znaczy że nie znasz podstaw ani HTML ani CSS ani JS
komentarz 7 marca 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję za link. Ale.. jak tam wejść  w te kolejne projekty na stronie i je wykonać? Wybacz pytanie.

 

Nie po kursach M.Z. :) Wolę wiedzę z książek, jakoś ten typ nauki mi przypadł do gustu.
komentarz 7 marca 2019 przez niezalogowany
robisz sobie 3 pliki index.html, style.css  oraz main.js wszystko ze sobą spinasz oraz zaczynasz wykonywać zadania pokoleii z tego co widzę to pierwsze zadanie to zrobić text box który będzie wykonywał automatyczną korektę tego co wpiszemy
komentarz 7 marca 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Kurcze, i to tak bez żadnej chociaż podpowiedzi/wskazówki jak to zrobić?
komentarz 7 marca 2019 przez niezalogowany
możesz szukać podpowiedzi ,ale żeby nie bło to takie ctr + c i ctr+v tylko coś w stylu o kurde zapomniałem jak dodawało się coś do tablicy to googluje sobie "how to add value into array js"

 

Ja jak robiłem te projekty to wpierw dawałem sobie jeden dzień na to aby pomyśleć sobie jak można by było takie coś zrobić ,a później jak miałem już mniej więcej plan jak mam takie coś napisać zacząłem się za pisanie
komentarz 7 marca 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Taki system nauki też mam. Tyle że, patrząc na pierwszy projekt ten 'text box' w html jeszcze napisze, ale autocorrecting wiąże się z JS i tuż zupełnie brak jakichkolwiek pomysłów. Możesz ciut podpowiedzieć w którą stronę iść by rozwiązać pierwszy projekt?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Nasze projekty przez Coding Studio Nowicjusz (150 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 319 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...