• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadaniad do prostych programów..

Object Storage Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w C i C++ przez niezalogowany
otwarte ponownie 2 marca 2018
Witam chciał bym zapytać gdzie mogę uzyskać jakieś zadania do pisania prostych programów chodzi mi o to by był zadania z coraz większym stopniem zaawasowania bym mógł utrwalać wiedzę na każdym stopniu? Był bym wdzięczny za linki :))

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Kali Linux Haker Początkujący (270 p.)
Nie wiem może to ci się przyda :D http://www.uw-team.org/hackme/
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2015 przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może http://pl.spoj.com?

Sędzia jest brutalny i wymaga jakiś dodatkowych cud.

Ale są możesz wykonać aplikacje tak, aby po prostu działały, bez udziału sędzia.
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/      na xionie masz książkę, od zera do gier kodera.

Możesz pobrać fragmentami dane działy.

Na koniec każdego działu masz nie tylko zadania do pisania w programie, ale także takie na wiedze dla Siebie.

Pozdro !
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

W książce:

Karol Kuczmarski  Kurs C++

jest sporo zadań w każdym dziale. Pobierz z internetu (format PDF).

komentarz 2 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Booże, jak ty żeś to odkopał. Post ma prawie 3 lata xd
komentarz 2 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Ja tego nie "odkopywałem". To pytanie było na liście dzisiejszej, bieżącej aktywności.

W każdym bądź razie książka jest dobra i nadal aktualna.
komentarz 2 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
nie, ta książka jest przestarzała od 13-14 lat :)
Powstawała na przełomie 2003-04.
komentarz 2 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Możesz wskazać, dla dobra ogółu, co jest nieaktualne?
komentarz 2 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Wszystko prawie. Pierwszy kod: void main() co to, C?

Nie ma nic z najnowyszych standardów których używa się na potęgę. Dużo by wymieniać.
komentarz 3 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Autor książki Karol Kuczmarski zaraz na początku (str.34) wyjaśnia zasady i składnię funkcji main, jak również wiele innych dogmatów. Rok wydania jeszcze o niczym nie świadczy. Język C++ pochodzi z roku 1983 ubiegłego stulecia (jest o 21 lat starszy). W dużej też części musi być kompatybilny z wersją C.

Początkujący programista, który chce szybko poznać podstawy i poćwiczyć zadania nie musi się posługiwać standardami C++17.

Książka jest kompletnym kompendium języka C++. Jest wykonana starannie, porządnie, w ładnej kolorystyce (chodzi głównie o kod źródłowy). Jest napisana bardzo przystępnym językiem (z wyobraźnią). Ma dość nowoczesny, e-format wydania. Łatwo się ją przegląda zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych, sam wielokrotnie z niej korzystałem. Jest udostępniona za darmo, tym bardziej nie można wybrzydzać.

Autor wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem. Wykonał ogromną pracę, którą trzeba docenić.
komentarz 3 marca 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
To tak jakby się uczyć języka Polskiego z krzyżaków. Na język nie składają się tylko jakieś podstawowe instrukcje, ale też biblioteka standardowa. Jak ktoś nie umie jej obsługiwać, to ma w cholerę więcej roboty, bo sam musi zaimplementować to, co ma już pod nosem gotowe, lepsze niż to co sam zrobi i zrozumiałe dla innych. Czytanie tej książki, to strzał w kolano.
Sam czytałem symfonie, która jest nowsza niż to, a i tak żałuje, bo musiałem potem nadrabiać.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez gregorygreg Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez xeezz Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,522 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...