• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Port forwarding, a gry

Object Storage Arubacloud
+1 głos
246 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Alan1221 Użytkownik (950 p.)
zamknięte 4 marca 2019 przez Alan1221
Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego, kiedy chcę hostować serwer do gry ze swojego komputera to muszę otworzyć porty w routerze by nie blokował przychodzących pakietów, natomiast jeżeli chcę zagrać na jakimś zewnętrznym serwerze to nie muszę tego robić. Przecież serwer też przesyła pakiety do mojego komputera, a router już ich jakoś nie blokuje...
komentarz zamknięcia: Uzyskano odpowiedź

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,120 p.)
wybrane 4 marca 2019 przez Alan1221
 
Najlepsza

Kiedy ty jesteś serwerem to inni nawiązują połączenie 

Kiedy ty łączysz sie z serwerem, ty nawiązujesz połączenie 

Takie zabezpieczenie w architekturze sieci

Kiedy żądanie idzie do ciebie, idzie do routera a on nie wie do którego komputera w sieci to wysłać
Kiedy żądanie idzie od ciebie, router dobrze wie który komputer w sieci wysłał to żądanie, więc wie komu wysłać odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez NoteDS Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Myszu Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kajusz Pawłowski Nowicjusz (140 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...