• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pozycjonowanie dwóch elementów blokowych w CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
91 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2019 w HTML i CSS przez Kiszony Użytkownik (630 p.)
edycja 3 marca 2019 przez Kiszony
A więc problem polega na tym że chcę u pozycjonować dwa div,y odpowiednio na prawej i lewej połowie strony. Sytuacja skomplikowała się w momencie kiedy zacząłem je animować. Aby animacja była w pełni funkcjonalna potrzebuję dwóch takich samych pojemników ze zdjęciami po obydwu stronach, ponadto w tych pojemnikach potrzebuję mieć dwie warstwy jedną nad i jedną wy maskowaną podwarstwę o dokładnie takiej samej wielkości co jej odpowiednik w kontenerze (animacją będzie wizytówka, która obracając się po obydwu stronach ma różne informacje). Próbowałem zrobić dwa pojemniki z position: relative, a w nich umieścić dwa kolejne pojemniki o odpowiednich wymiarach z position: absolute wszystko działało do momentu kiedy nie zacząłem pozycjonować pojemnika który był po prawej stronie, po dodaniu position: absolute wyrzucało go poza okno przeglądarki pozostawiając jedynie tło, które ustaliłem dla jego rodzica. Dosyć rzadko mam okazję programować w web-designie dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do bardziej doświadczonych kolegów :)

 

Link do codepena: https://codepen.io/kapiko112/pen/WmwWMG

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2019 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)

Witam

animacją będzie wizytówka, która obracając się po obydwu stronach ma różne informacje

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy chcesz osiągnąć taki efekt?

komentarz 3 marca 2019 przez Kiszony Użytkownik (630 p.)
edycja 4 marca 2019 przez Kiszony
Tak animacja będzie wyglądać bardzo podobnie, tyle że rotacja powinna być względem osi Y a nie X. Problem polega na odpowiednim pozycjonowaniu obydwu elementów z float: left i float: right po dodaniu position absolute do elementów w nich zawartych.
komentarz 5 marca 2019 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)
Spróbuj w oddzielnym projekcie zrobić coś takiego jak na filmie tylko ustaw rotateY zamiast rotateX - ogólnie sprawdzaj różne możliwości, a gdy to nie będzie Ci wychodziło zrób kropka w kropkę jak na filmiku i zrozum co tam się dzieje, następnie przerób ten przykład pokazany na filmie aby obracał się względem osi Y - i gdy to będziesz rozumiał - wtedy wróć do swojego projektu. Tak na marginesie to ie widzę aby na filmie było używane float(którego nie powinno się używać ponieważ jest przestarzałe (https://www.quora.com/Should-the-float-attribute-be-avoided-in-modern-CSS-and-why) i istnieją inne lepsze zamienniki). Ogólnie spróbuj na podstawie tego filmiku coś sam wykombinować, jeśli nie dasz rady napisz spróbuję pomóc(ale nic nie obiecuje)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w HTML i CSS przez Michuuo0o Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 495 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...