• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Materiały do nauki C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,040 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w C# przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
edycja 1 marca 2019 przez czujek22
Cześć. Ktoś może polecić jakieś materiał do nauki języka C# zahaczając też o .NET ? Lubię uczyć się z książek więc chętnie jakąś bym przygarnął ale jeśli są lepsze materiały to bardzo bym prosił o polecenie :)

Co do poziomu to miałem do czynienia już z programowaniem w C++, JS czy C# jednak nie był to poziom jakichś większych projektów a raczej prostych programów dla siebie. Dlatego też prosiłbym o materiały, które nie mają w sobie tłumaczenia co to zmienna, pętla itp :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)
Podstawowe pytanie

Na jakim jesteś poziomie?
Inne powinny być porady dla osoby która dopiero zaczyna
Inne dla osoby która coś tam kojarzy ale ma za sobą dajmy na to tylko tydzień czy dwa
Inne powinny być dla osoby która ma już rok doświadczenia i umie coś napisać
A inne dla osoby która już ma jakiś poziom, ale chciałaby to popchnąć dalej

Bo później są sytuacje gdzie osobie która ogarnia, poleca sie poradnik "jak napisać hello world"
A osobie która robi pierwsze kroki poleca sie poradnik jak zarządzać garbage collectorem albo jak działa asynchroniczność pod spodem (chociaż to wiedza raczej uniwersalna, a nie typowo dotnetowa)
komentarz 1 marca 2019 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Rzeczywiście, edytowałem post :)
komentarz 1 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)
Z darmowych Piotr Gankiewicz na yt to chyba jedyny solidny => jakościowo na poziomie płatnych

Z książek sporo dobrego słyszałem o "c# rusz głową"
komentarz 2 marca 2019 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Zobaczyłem, że Microsoft ma platformę(Microsoft Virtual Academy), na której są różnego rodzaju tutoriale na różnym poziomie, również w polskiej wersji językowej.
1
komentarz 2 marca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)
A zobaczyłeś że jakoś w kwietniu chcą to wyłączyć? (no chyba że już zmienili zdanie)

Co do tych kursów, one są... i chyba jedyną ich zaletą jest to, że są darmowe
Fajne jeśli nie znajdziesz nic innego na dany temat

W sensie, te kursy są robione w większości albo jedynie przez pracowników microsoftu (innych nie spotkałem), pewnie wzięli kilku programistów żeby pogadali na kilka tematów

Ale żeby nie było, to nie jest tak że one są jakieś beznadziejne
One są dobre bo jak masz zerową wiedze to możesz poznać jakiś temat
Ale w porównaniu do większości innych kursów, ich jakość jest taka sobie, no takie 5/10, może 4/10

Ale to zależy na jaki kurs trafisz, może akurat to co ty znajdziesz będzie solidnie zrobione
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2019 przez yteicosf Użytkownik (640 p.)

Polecam ksiazke "C# Rusz glowa!".

Osobiscie taka posiadam i jestem bardzo zadowolony.

https://helion.pl/ksiazki/c-rusz-glowa-wydanie-iii-jennifer-greene-andrew-stellman,cshru3.htm#format/e

Pozdrawiam, yteicosf

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Jeśli chodzi o książki to polecam "ASP.NET MVC 5. Zaawansowane programowanie"
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Wiem, że to nie książka, ale od siebie polecam https://www.tutorialspoint.com/csharp/ i dokumentację jako materiał do nauki.
–3 głosów
odpowiedź 2 marca 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,940 p.)
Najpierw ogarnij obiektowość w c++, jeżeli jeszcze nie obejrzałeś to obejrzyj filmy od Mirosława Zelenta. Potem napisz jakiś użyteczny program który te rzeczy wykorzystuje.

c# się nie różni wiele od c++, kilka pierwszych różnica które przychodzi mi do głowy

1)Każda funkcja musi być w klasie, nie ma zmiennych globalnych jak w c++, i dobrze bo byłby burdel.

2)Jak wywołujesz statyczną metodę odwołujesz się za pomocą operatora . zamiast ::

3)Zamiast includów masz usingi

4)Nie ma wskaźników, a zmienne klas są referencjami do nich i mogą zmienić obiekt na który wskazują.

Najlepiej się uczyć w praktyce, jak czegoś nie wiesz to po prostu sprawdzasz w googlu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 454 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2023 w C# przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,114 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w C# przez niezalogowany

92,694 zapytań

141,606 odpowiedzi

320,106 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...