• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint 19 - Czarny ekran po uruchomieniu GRUB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,648 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Zainstalowałem na PC Linuxa Mint 19 Cinnamon i bardzo zdziwiło mnie to że po uruchomieniu się GRUB'a mam zawsze czarny ekran i nic się nie dzieje, jeżeli chce w ogóle uruchomić system to muszę to zrobić w trybie recovery i po uruchomieniu systemu wyświetla mi się komunikat  "Zostało włączone rysowanie przez procesor. Tego trybu należy używać do rozwiązywanie problemów." w tym trybie działa mi tylko i wyłącznie jeden monitor, drugi nie jest nawet wykrywany. Pomagało ustawienie /etc/default/grub "quiet splash radeon.modeset=0". Za którymś razem po restartach uruchamiał się system i działały dwa monitory. Dziwne jest to że w przypadku LiveCD kiedy uruchamiam system z pendrive to nie ma żadnych problemów wszystko dobrze działa dopiero po zainstalowaniu występuje tego typu problem.

Kernel: 4.15.0-20-generic

CPU: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics
Nie posiadam innej karty graficznej
Płyta główna ASRock A320M-HDV
komentarz 28 lutego 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Robiłeś upgrade repozytoriów i samego systemu? (aktualna wersja Minta to 19.1)
komentarz 28 lutego 2019 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
sudo apt-get update sudo apt-get upgrade sudo apt-get dist-upgrade

Minta 19.1 to w wersji LiveCD nie mogłem uruchomić... I nie mogę zrozumieć dlaczego.
komentarz 1 marca 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Musisz zrobić chotroota aktualizując z LiveCD
komentarz 1 marca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@kevin, zajrzyj do logów Xorga (/var/log/Xorg.0.log i /var/log/Xorg.0.log.old), może tam coś będzie, jakaś informacja o błędzie lub coś podobnego.

 

Odpal system tak, żeby był ten czarny ekran, później odpal w trybie recovery i zajrzyj do Xorg.0.log.old.

 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 567 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 6,957 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...